Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ťulda

8. 9. 2017

30.4.2019

Ťulda je po ukončené rekonvalescenci ve voliéře se senior kočkama, protože má rád svůj klid. Nechá se pomazlit,ale raději spí ve svém pelíšku. Je to moc hodný kocourek, trpělivý,nekonfliktní.

Září 2017

Kocourek Ťulda je již v pořádku, je kastrovaný, očkovaný, testovaný.Je narozený asi v roce 2010. Je klidné povahy, nevadí mu ostatní kočičí kamarádi, je čistotný. Je vhodný spíše ke starším lidem, s jednou hodnou kočičkou , bez dětí kde v klidu dožije. Pobyt ve venkovní voliéře moc nevyhledává, spíše má raději svůj klid v pelíšku doma v teple. Pravé očičko mu zůstalo již postižené, špatně na něj vidí z toho důvodu je vhodný spíše do domku nebo bytu.

 

--tulda--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Srpen 2017

Při krmení jsem zjistila že krvácí z tlamky Ťulda. Hodně mě to vyděsilo, krvácení vypadalo opravdu hrozivě. Když jsme ho převezli na kliniku, trochu nás uklidnilo vyšetření které ukázalo na prasklý váček na dásních. Musela ho bolet tlamka, i když již dříve mu bylo pár zoubků vytrháno, zánět zubů postupoval dál. Zrovna objednali Ťuldu na operaci, kterou má za sebou , stále je v karanténě a ukončujeme podávání antibiotik. Testy ukázaly vysoký  globulin , důvodem dle vet je právě prodělaný zánět. 

 

 

3/2017

Ťulda má po úraze již přirostlou čočku k rohovce. Do operace se nechtějí pouštět,výsledek by mohl být pro kocourka nejistý.

 

12/2016

Britský kocour Ťulda prošel testy na FeLV a FIV ,které jsou negativní. Při příjmu byl dehydrovaný, měl zvýšené množství bílých krvinek, snížené množství červených. Učí se věřit lidem, začíná se mazlit a hodně baští. Dobrá, uznávám ,že se jeho stav lepší. Kastrace ho ještě čeká, ale očkovaný již je a v dobrém stavu.

Říjen 2016

 

Britský kocour Ťulda, stáří 9 let.  

Dostali jsme psaní: Dobrý den, mám velký problém. Máme dva kocoury 1,5 roku a 9 let. Jelikož jsou oba nekastrovaní ( matka si nedá říct, nechápe závažnost přemnožení koček apod.) mladý napadá starého. Starý kocour odešel a vrátil se asi po 3-4 měsících. Starý kocour je slepý na jedno oko a nechci , aby žil někde na ulici. Matka je hloupá a starého kocoura už nechce ( nechytá myši) Můžete mi pomoc, poradit co mám dělat? Dala mu sice nažrat ale hned ho vyhodila zase na dvůr. Kocourek odešel a vrátil se domů po neuvěřitelných 7 měsících. Myslela jsem že už ani nežije.

Přijeli jsem si pro něho, je bázlivý, plachý, jen se krčí  a je nemocný.

 

--tulda--4-.jpg