Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šmudlinka, Kája, Kecka, nový pokojík

2. 10. 2014

Šmudlinka, která zřejmě spadla a přestala vylučovat, je zase aktivní a vše se dalo do pořádku. Někdy nás vyděsí stav kočky, kdy  vypadá unaveně až apaticky, přestane jíst je potom hned umístěna na další pozorování do karantenního boxu, jiné příznaky nemoci jako zvracení, průjmy, bolesti ani teplotu neměla dva dny si poležela, pak se dožadovala škrábání na mřížky, že chce ven, vyběhla a je z ní zase veselá kočka, nerada bych to ale zakřikla. Jednou jsme při takovém stavu našeho stálého kocourka Míšy okamžitě odjeli na veterinu, nechali udělat veškeré testy, které byly v běžném normálu, žádný příznak virového ani jiného onemocnění, vše bylo v pořádku stálo nás to celkem dost peněz, náš Míša se v klidu v kleci prospal bez obtěžování osttaních koček a za dva dny už zase proháněl balonky venku. No i kočka je někdy přetažená a unavená, ovšem penízky za vyšetření nám Míša odmítl vrátit, a naopak se dožadoval konzervičky, kterou tam snědl. Byli jsme tedy s testy u Šmudlinky opatrnější, přece jenom máme v současné době velké finannčí výdaje, ovšem pokud se u ní objeví něco neobyklého, půjde  sampzřejmě hned k doktorům.

Bohužel máme i smutné zprávy. Kájínek bohužel zemřel. Byl sice na klinice, ale jeho otravou oslabený organizmus to nezvládl, byl slaboučk, nejedl, nepomohla ani výživa kanylkou, neměl dostatek obranných látek, nikdo neví jak dlouho žil od matky, jak dlouho se toulal opuštěný a čím vším jako kotě prošel. Je nám to moc líto. 

 

p1300498.jpg

U naši stálé kočičky  Kecinky byla zjištěna FIP, došlo k selhání jater, dostala  žloutenku, když nám ji vet ukazoval,  měla žluté očička, boltce oušek, tlamičku, snížení počtu krevních destiček, červených krvinek a její další udržování při životě by bylo jen trápení zvířátka, na doporučení veterináře byla uspána. Když jsme za ní přišli, poznala nás, přitulila se do mé náruče, uděla bych vše, abych  ji zachránila, žádná částka by nebyla dost velká pokud by byl  lék pro její vyléčení, bohužel není a FIP je smrtelná.. Kecinka je první kočička s touto nemocí v našem útulku, doufám že poslední. Spinká na zahrádce abychom za ní měli blíž.

 

kecka_26.05.2014_2.jpg

 

V současné chvíli máme větší nárust finančních výdajů. Z příspěvků od dárců jsme koupili dvě karanténní klece. Další čtyři jsme pořídili z našich peněz, protože chceme, aby karanténní místnost byla opravdu vybavena a nemocné či nové kočky se držely od sebe. Rádi bychom koupili více, ale v současné chvíli si to nemůžeme dovolit. Klece jsme koupili ze slevou z  eshopu pytelgranulí. Samozřejmě pokud se rozhodnete peníze kočičkám poslat pořídíme další, vše doložíme fakturou. Ve třech kočičích  pokojíkách bude třeba zabudovat topení, začíná být zima a kočičky mají rádi teploučko. Udělá nám to kamarád se slevou, nemůžeme si dovolit platit firmu vše je již domluvené, máme slíbenou slevu vše zdokumentujeme fotečkama přímo při práci. Dále pokračují práce na zateplení nového pokoje. Bude to pátý kočičí pokoj. Jeden z pěti je karanténa. A samozřejmě některé kočky obývají i naši kuchyň s obývákem a ložnicí s výběhem na dvůr. Další pokoje mají samostatné výběhy, které jsou oploceny a zasíťovány.  Dále jak jsem již psali zateplujeme polovinu zahradního domku část foteček jsme již umístili, polovina práce je hotová, je zateplený strop, ještě zateplení stěn v místnosti a z venku polystyrenem. Musíme ještě sehnat venkovní prosklené dveře kvůli většímu světlu a taky abych je mohla kontrolovat i ze dvora co se v pokojíku děje. Tímto bych chtěla poprosit, kdyby měl doma někdo vyhozené staré venkovní prosklené dveře a mohl nám je darovat nebo prodat za nižší cenu, ušetřili bychom penízky třeba na veterinární ošetření. Pak už zbývá jen zabudovat topení a nově přichozí kočičky které už projdou veterinární kontrolou, budou naočkované a případně vykastrované se můžou stěhovat a odejít do adopce. Tento pokojík nám již chyběl. Samozřejmě v případě zájmu nás můžete navštívít a tyto prostory si prohlídnout a přesvědčit se,jak jsou použity naše  i vaše dary a penízky. Karantenní pokoj je již rozpůlený na dvě části, schází nám pro úplné izolování nově přichozích a nemocných jenom dveře jakékoliv, můžou být shrnovací, zašupovací, vnitřní prosklené, prostě jen na zavření pokojíků. 

 

1.10.2014-014.jpg