Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smoki

21. 1. 2015

Jak jsme informovali onemocněl nám kocourek Smoki, který  u nás žije již šestým rokem. Je to nalezenec, tulák, ale moc hezky si zvykl na domov. Zřejmě od narození je hluchý, ale to mu nebránilo žít jako normální kočička.

Ve středu jsme jeli na podrobné vyšetření na veterinu. Původem návštěvy byl jeho náhlý a silný kašel. U kocourka provedli sono srdíčka a zjistili, že levá komora se zmenšuje a tím se zvětšuje levá předsíň (doufáme, že to citujeme správně) a tím musí srdíčko víc pracovat. Dostal předepsané léky, kdy užívá Diacordin 2x denně a Acylpyrin na ředění krve a rozšíření cév. Hrozí, že se mu vytvoří sraženina, která by se mohla dostat do plic a dostal by plicní embolii nebo někde ke kořenu ocasu a kočička ochrne. Celkově není prognóza lékařů dobrá, naopak moc velké šance kocourkovi nedávají.

Včera byl na kastraci Josífek. Vše proběhlo v pořádku. Objednali jsme na sono srdíčka i Mikiho, který tam má šelest a Elišku, která má starý úraz packy. S tím k nám přišla, ale protože měla koťata, čekali jsme až bude silná na vyšetření a budoucí léčbu. 

smoki_15.08.2014_a.jpg