Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2017 1. část

2. 1. 2018

31.12.2017

Konec roku a měsíc prosinec byl pro nás nejnáročnější za poslední vánoce vůbec. Už kvůli tomu že v prosinci 2016 jsme se starali pouze o 85 kočiček, nárůst tento rok byl téměř dvojnásobný. Opuštěných toulavých koček bohužel přibývá, na vině jso lidé kteří nekastrují své kočky , pohazuji kotata kde se dá a zbavují se tak zodpovědnosti. My jsem unavení jako nikdy, aktuálně máme 138 chlupáčků,stále jsem v práci a jaké byli pohádky o vánocích,?

Nemáme ani ponětí , ráda bych poděkovala všem kteří pomáhají , přispívají Flíčku ,sami bychom to nezvládli, moc důležitá pomoc a poděkování všem kteří aktuálně přispěli na operaci Lucinky a ostatním zdravým kočičákům děkujeme za dodání nádherného obrovského škrabadla na kterém se vyspinká najednou 20 chlupáčů. Mockrát děkujem za Flíček.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

28.12.2017

Ještě jsem zvládli před koncem roku další očkování u těchto kočiček.

2.Očkování Doyl,Sevác,Mia, po prošlé vakcinaci byli na 1.,očkování Bela,Vanilka,Tonička, Betyna,Žofinka.,Jůlinka.

2.vakcína Poldinka, Blaženka, 1 vakcinací byli naočkování po povinné karanténě Lomikar,Lucián.

Revakcinace: Baruška,Šmudla,Filipka,Líza,Damián,Anežka,Ruby,Týna.

Gábinka  FeLV kočička kterou jsme přijali jako pomoc útulku který nemá prostory pro takto nemocné kočky které musí být přísně oddělené od ostatních  se zhoršila. Polední pracovní den jsme s ní  byli na

veterině ,dostala ještě sice doxyhexal v naději že ji snad trochu nakopne už tak špatnou imunitu ale velkou naději na zlepšení pan doktor nedává. Gábinka odmítá jíst ani krmení stříkačkou nepřijímá, tady už není naděje, na veterinární klinice rozhodneme společně s lékaři.

 

 

 

22.12.2017

Vánočka včera nově přijatá dovezli ji na policii v UH panÍ která ji nalezla, policie ji zavezla na veterinu na vyšetření s úmyslem že ji pak pustí ven. Z MÚ  volala paní zda bychom ji nevzali že se jedná o  nemocné kotě. Má svrab, zánět očí, teplota. dostala ronaxan a kapky do očí,  dle vet má  1 rok, výplachly ouško , hnisavý výtok z očí. je hodně m azlivá přítulná, zřejmě vyhozená

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adoptovaný byl Kojak přijeli si pro něho až z Prahy, žít bude v bytečku se čtyřmi kamarády se stejně nalezenými kočičáky.

 

 

 

 

Adoptovaný byl Black a Tukyna, oba černoušci.

 

 

 

 

 

 

 

18.12.2017.

Dnes jsme byli na klinice s objednanými Leonem a Ivošem na trhání zubů. Leon měl zlomený špičák a udělal se mu abces, tak mu to vytrhli i s kořeny a vyčistili. Dostal antibiotika Amoksiklav. Ivoš měl zánět tří zubů tak o ně taky přišel, bere taky antibiotika.

 

 

17.12.2017

 

V neděli večer nám paní z Modré přivezla mourovaté kotě které zachránila před jistou smrtí. Kotˇata byla původně 2, ale jeden důchodce jedno zabil, jak se to paní dověděla tak kotě sebrala a odvezla ho k nám. Je hodně vyděšené , zjistili jsme že se jed ná o kocourka malého mourovatého plašánka který dostal jméno Modráček. J emu asi 2 měsíce. Prská ale když ho veznu na ruky nechá se pomazlit, dá hodně času než začne věřit lidem.

 

 

 

 

 

Tato neděle byla náročná a unavující pro nás oba. Volala paní že ve firmě Mesit se již delší dobu potuluje kočička která má otevřenou zlomeninu kyčle.

Kočičku v neděli 17. 12. 2017 odchytla paní Svobodová která nás poprosila o pomoc s odchytem, s umístěním a s veterinární péčí.Protože jsme právě tento den odchytávali černé kočičky v chatové oblasti na Smadavce, přijeli jsme hned jak se nám podařilo odchytit Poldinku a její děti Luciána a Lomikara . Mezitím paní domluvila vjezd do areálu s ředitelem údržby. Pak přijel náš taťka Jarda a odchytil koťátka od kočičky. Všechny je odvezli na Veterinární kliniku Kaděra přesto že se jednalo o pohotovost která je fianančně náročnější než běžný den, ale šlo o čas a bylo to nutné. Kočička vyditělně trpěla bolestí, zranění bylo již delší dobu. Na veterině jistili, že má otevřenou zlomeninu zadní nohy a navíc u ní má těžce poraněný kyčelní kloub. Kočička musela hned na operaci a byla jí odejmuta celá noha v kyčli.

V domácích podmínkách může kočička zcela normálně žít. Operace proběhla v pořádku,       momentálně má antibiotika a bude si muset zvyknout, je z ní již přítulná a hodná a hlavně dává najevo svoji vděčnost. Dle pana doktora kočička přes všechnu bolest dokonce prý 2x porodila a vychovala kotata. Našli jsme pouze dvě, co se stalo s ostatními nevíme a zřejmě to ani nikdy nezjistíme. Děkujeme všem, kteří nám pomohou zaplatit veterinární náklady na operaci kočičky a na péči o ni a její koťátka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 31.12.2017