Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se u nás děje 27. 6. - 11.9. 2014

12. 9. 2014

 24.8.2014

STOP STAV

Omlouváme se všem, co by chtěli umístit kočičku do našeho útulku. Bohužel z důvodu přeplněnosti karanténní části a virové infekce nelze v tuto chvíli přijímat další kočičky. V posledních týdnech jsme přijali hodně malých koťat nebo kočky s koťaty a naše kapacita je omezená. O konci stop stavu vás budeme samozřejmě informovat. 


10.9. 2014

Zdravotní stav Alinky se pomalu zlepšuje. Zatím nosí krunýř, aby si ránu po amputaci nelízala.

p1290812.jpg

Bety jsme vyzvedli z kliniky. Vypadá o trochu lépe. Začíná pomalinku přijímat jídlo.

Dnes jsme přijali nového kocourka a to i přes současný stop stav. Kocourek, který dostal jméno Miki k nám byl přivezen z Veselí nad Moravou, kde si ho všimli hodní lidé a začali mu dávat krmení. Kocourek trošku přibral na váze. Bohužel má zraněné oko a ocásek, proto nám ho paní Falešníková přivezla. Zajistila kocourkovi první veterinární vyšetření, které uhradila a koupila potřebné léky. U kocourka byl také zjištěn výrazný šelest na srdci. Vše se budeme snažit napravit a kocourka dát do dobrého zdravotního stavu a mohl být nabídnut k adopci. Kocourek je velmi přítulný a nebojácný. Paní Falešníková nám přispěla finančním darem a také přivezla deky, ručníky a úchyty na radiátory, kde budou moci kočky ležet a vyhřívat se. Děkujeme.

Dostali jsme také krmení pro kočičky z Akvaristiky Pavla Macha z Uherského Hradiště. Děkujeme.

Vytvořili jsme novou rubriku UPRCHLÍCI. V této rubrice najdete kočičky, které se zatoulaly a jejich majitelé je hledají. Budeme rádi, když rubriku budete sledovat a pokud by jste našli nějakého uprchlíka dali vědět nám nebo kontaktovali přímo majitele. 

 


9.9. 2014

Sázinka ze Zlechova je po kastraci. Vypadá, že to zvládla dobře. Dovezli jsme ji do depozita, kde dostala napít a odpočívá.

 

9.9.2014-024.jpg

Betynku jsme museli odvést na kliniku, její stav se zhoršil. Nejí, zvracela. Zítra budeme vědět víc.

Montyho opět bolí dásně. Proto mu připravujeme  kašovitou stravu. Haničku s Matýskem st. trápí kočičí rýma.

Zítra by nám měli dovést z Veselí nad Moravou kocourka. Našli ho ve špatném zdravotním stavu, proto i přes stop stav jsme se rozhodli přijmout a nachystali mu pokojík.

Krásné záchodky a granule pro březí kočky a granule pro kočky nám poslala paní Sýkorová. Granulky uvítá Eliška, která je březí. A pan Mikšánek nám dodal deky. Moc děkujeme.

 

9.9.2014-003.jpg

9.9.2014-008.jpg

 


 8.9. 2014

Začíná nám dělat starosti Betynka, ráno seděla v koutečku, většinou se k masíčku hrne a teď bez zájmu, večer snědla trochu vařeného kuřecího masíčka a napila vývaru. Uvidíme, snad to zvládne.

Mireček a Wolfinka stále užívají kapky CIPLOX na zánět očí.

Zítra půjde na kastraci kočička ze Zlechova, dostala jméno Sázinka.


7.9. 2014

Nedělní den byl šťastný pro Zrzka. Přišla si pro něho nová rodina ze Starého Města, kde se na něho už těší. 

Také některé naše černé kočičky dostaly dárek. Protože se nám sešlo pár stejých kočiček a byly těžko rozeznatelné, dostaly od paní Šebelové hezké obojky. Takto se nám už nebudou plést . Děkujeme.

obojky.jpg

 


6.9. 2014

Dnes jsme byli vyzvednout Alinku z veteriny, kde jí byl amputovaný zbytek ocásku. Původně chtěli, alespoň zachovat nějakou část, ale poslední dva centimetry byly nekrotickéa zánět postupoval výš, po vyšetření rozhodli, že ocásek amputují celý. Alinku jsme vrátili do pelíšku k Betynce. Obě nyní užívají Amokliklav 2x denně. Doufáme, že se nám kočičí slečny podaří uzdravit úplně a budou moci jít do adopce. Budeme rádi, když nám s úhradou faktury za Alinku pomůžete. 

3.9.2014-042.jpg

 

V sobotu jsme ještě stihli navakcinovat  Alexe, Sejdi,Zrzka, Alánka a pan  MVDR. Zlatko Horvát nám věnoval 7 kg granulí pro kočky. Mockrát děkujeme. 

 

calibra.jpg

 

Bílou kočičku ze Stříbrnic jsme odvezli zpět majitelům. Jak jsme psali pomáhali jsme jim z kastrací kočičky. Už je zpět u svého brášky, který bude kastrován později. Kočička se má dobře. 


5.9. 2014

V pátek jsme dostali od paní Sýkorové krásné velké škrabadlo. Naše kočky ho samozřejmě uvítaly z radostí a hned si ho vyzkoušely. Jsme nadšeni a mnohokrát děkujeme. 

8.9.2014-048.jpg


4.9. 2014

Kočičkám po kastraci se daří dobře. Hlavně Baruška pobíhá, jako by jí nic nedělali.Odpoledne se jelo na kontrolu s Betynkou a Alinkou. Alinka má po amputaci ocásku, když ji k nám přivezli měla ocásek zlomený. Dnes pan veterinář rozhodl, že ještě kousek se musí odstranit, aby se ji do těla nedostala a nešířila infekce.

Velké překvapení tento týden pro nás bylo, když zazvonil pošťák. Dostali jsme několik balíků s dárky. Velmi děkujeme za všechny granule, mléka pro koťata, podložky v různých velikostech, deky, ručníky, utěrky, misky, obvazy a mnoho dalších věcí. Také jsme dostali kávu a nádherný obraz, který se hodí do naší sbírky. Na všechny ty krásné věci se můžete podívat zde

Všem našim dárcům moc děkujeme. Je to pro nás obrovská pomoc. 

 


1.9. 2014

Dnes odpoledne jsme byli na veterině nechat vykastrovat naši Barušku a Týnu a stříbrnickou kočičku. Stříbrňanku necháme ještě dva dny u nás, dostane antibiotika a pak bude předána majitelům. Týna s Baruškou jsou v pořádku, jen Týna po probuzení z narkózy byla zlá, syčela, při předávání do boxu byla třeba opatrnost. 

Večer přítel Jarda odjel do Zlechova do družstva, odkud přivezl  toulavou  černou mladou kočičku. Kočičku jsme se snažili odchytnout několik týdnů. Jedná se pravděpodobně o roční kočku,  která na vrátnici družstva přinesla jedno své mrtvé kotě.  Zůstala na vrátnici  a snažila se odkojit další dvě koťata, která zde zůstávala a ty si vzala domů paní Renata Šebelová.

Alince a Betynce se daří dobře. Zdravotní stav se zlepšuje. U Alinky proběhla částečná amputace ocásku.

Eliška, kočička, která čeká koťátka nás nechává čekat. Zatím nepozorujeme porodní příznaky. Je klidná, dobře jí. Dali jsme ji do velké karanténní klece, kde se může procházet a být v klidu. Už se těšíme .

U Mirečka a Wolfi pokračuje zánět očí, i když je tam vidět velké zlepšení. Alex má očička již v pořádku.


1.9. 2014

Chtěli by jsme poděkovat všem, kteří se přidali a pomáhají.  Bez vaší pomoci bychom to nemohli dělat. Takto každý den vidíme, že jste při nás. Veškeré finanční příspěvky jsou použity hlavně na veterinární ošetření, jídlo pro kočky a stelivo. Materiální dary, jako granule, konzervy nebo stelivo, kočičky spotřebují v nejbližších dnech. Deky, ručníky, povlečení to vše upotřebíme, když uklízíme pelíšky a pokojíky. Škrabadla a hračky, to jsou dárky, které jsou třešničkou na dortu pro všechny kočičí stvoření. 

DĚKUJEME 


1.9. 2014

Ještě jednou se vracíme ke koťátkům, která byly dovezena z Vlčnova. Koťátka byla nalezena na stole ve vlčnovské střelnici. Nemusíme připomínat, že kočka na stole nerodí, proto víme, že na stůl je dal člověk. Tím odsoudil bezbranná koťata k smrti, což je v naší zemi trestné. Pokud nezodpovědný člověk neprovede u kočky kastraci, musí očekávat i důsledek v podobě koťat. Mnohem jednodušší by bylo nechat kočku vykastrovat a ne ji zabíjet koťata. Koťata i přes naší snahu uhynula. Je to smutný příběh a člověk který to udělal, by si měl sáhnout do svědomí.

 

kotevlcnov.jpg

 

kotevlcnov2.jpg

 


31.8. 2014

V neděli jsme si přijeli nakliniku pro Betynku. Betynka je stabilizovaná, zatím pěkně papká, budeme pokračovat v podávání antibiotik 2x denně a 1x denně pastu do tlamičky proti průjmu. K jídlu dostává darované kapsičky. Držte ji palce, aby vše zvládla. Je pořád malinká a slabá.

V neděli večer jsme jeli do Stříbrnice pro kočičku, kterou jim pomáháme nechat vykastrovat - majitelé nemají ani možnost odvozu kočičky a navíc jsou bez práce. Zatím je u nás majitelům bude předána až bude vše v pořádku. Samozřejmě je přísně oddělena od ostatních kočiček.


30.8. 2014 

Ráno jsme byli na veterině, kde  Amálka s Amorkem  byli na vakcinaci. Zkontroloval se stav očí u Mirečka, Alexe a Wolfinky. Stále léčíme očička Matrixolem, podáváme na imunitu Enisyl-F a pastu na průjem vet-exclusive Ig-PR/DC. Stav se pomalu zlepšuje.

V sobotu se u nás zametalo, vytíralo, uklízelo co se dá a samozřejmě pokračovalo se s pracemi na dalším venkovním výběhu.

Večer se muselo opět s Betynkou k veterináři, protože měla sníženou teplotu a báli jsme se o ni. Betynka dostala antibiotika  byla celou noc zahřívána.

Paní Renata nám přivezla do nového výběhu krásné boudičky pro kočičky. Moc děkujeme. Ještě nebyly umístěny a už se sbíhali noví nájemníci 

p1290556.jpg

Také jsme měli návštěvu. Dostali jsme deky, povlečení, granulky pro kočičky a koťátka. Moc, moc děkujeme.


 29.8. 2014 

Zek a Lilinka našli nový domov u rodiny Mráčkových. Původně si chtěli vybrat jedno koťátko a nakonec odcházeli se dvěma. Věříme, že si na sebe všichni brzy zvyknou a koťátka budou pro radost. Rodina Mráčkova nám věnovala do útulku spoustu ručníků. Moc děkujeme.

Dnes byla na kontrole Betynka, kterou trápí průjem a Alinka, která se k nám dostala se zlomeným ocáskem a také má průjem. Ocásek byl Ali amputován.


 28.8. 2014 

Dnes nás navštívila paní a my bohužel jsme museli urgentně odvést dvě koťátka na veterinu a hodnou paní jsme už u nás nezastihli. Neznámá paní nám darovala spoustu konzerviček a kapsiček pro kočičiky. Budeme rádi, když se nám paní ozve. Moc rádi bychom ji poděkovali.

konzervicky-2_.jpg


26.8. 2014 

Koťátko včerejší boj o život prohrálo. Snažili jsme se mu dát tu nejlepší péči, ale bylo velmi slabé. 

Dobrá zpráva je, že Barušce se daří mnohem lépe. Na veterině dostala injekci na uklidnění, a prstem ji pan veterinář vtlačil vyhřezlý konečník zpět. Trčel ji ven cca 1/2 cm byl silně krvavý a byl to důsledek průjmu. Dostala antibiotika v injekcích. Podávali jsme zmíněnou pastu po dobu 5 dnů. Konečník kontrolujeme několikrát denně zatím, je vše v pořádku,  i když u koček  se stav mění celkem rychle.  Jakmile to bude možné půjde na kastraci.

Budeme vděčni, když se najde někdo, kdo nám s úhradou veterinárního ošetření pomůže. Finanční pomoc, prosím, posílejte na náš účet 2200591385/2010 s poznámkou Baruška. Každý takový úkon je pro nás finančně hodně náročný, ale je nezbytný pro pomoc zvířeti. Děkujeme.

Náhled na fakturu ZDE

 


 

25.8. 2014 

Dnes jsme převezli kotě, které nám po ošetření bylo převezeno na veterinární zpět kliniku. Jak jme psali Jeho zdravotní stav se zhoršil, má zánět žaludku a střev a také zápal plic. Jeho stav je velmi vážný, proto ho hned dali do kyslíkového stanu a napíchli kapačky. I když si moc přejeme, aby to zvládlo, moc velkou šanci nemá. Bohužel dnes umřela Málinka. Jednalo se o odstavené kotě od Barušky


Ostatní koťata, která mají průjem dostaly pastu  vet-exclusive Ig-PR/DC. Budeme sledovat vývoj a pokud by se stav nezlepšil přijde na řadu další vyšetření.

 

Večer přijeli mladí manželé z Uherského Hradiště vybrat si do adopce kotě jako společníka ke svému kocourkovi.  Vybrali si mourovatou Lilinku.  V pátek, kdy už předpokládáme, že kotě bude v pořádku a vyšetřeno se domluvíme na adopci. Kočičkám přivezli granule, konzervy spoustu ručníků. Moc děkujeme jsou třeba hlavně do karanténních klecí a bude jich moc třeba po porodu Elišky.

 

Další dvě koťátka jsou zamluvena a to Zek a Wolfinka 

 


24.8. 2014 

I neděle byla smutná

V neděli se pokračovalo s prAcí na venkovním výběhu. Přítel  Jarda se synem navozili dlažbu a začali pokládat. Samozřejmě nám u toho pršelo. Další fáze bude  zřízení boudiček, aby i takový Smoki v případě deště měl svůj pelíšek a přístřešek.

V neděli zemřelo i mourovaté kotě z Chropyně. Krmila jsem dudlíkem i stříkačkou, zdálo se že přežije, začalo přibývat na váze. Kdyby bylo dostatek financí nechala bych udělat pitvu jestli nemělo nějakou infekci. Teď jen doufám, že třetí mourovaté kotě (Málinka) od Barušky bude v pořádku, protože byly spolu v jedné kleci včetně Alušky, která o ně pečovala, olizovala a zahřívala. Pokud dnes nebudou papat pojedeme na veterinu.  Jinak všechny malé koťata kromě Wolfinky mají průjem. Dáváme smectu ještě dnes a pokud budou mít průjem během zítřka, pojedeme na veterinu. 

Byl to smutný víkend 


23.8. 2014

Koťata nepřežila

 

V sobotu jsme provedli vakcinaci Zeka a Matýska. 

Barušky zdravotní stav se zlepšil. Pan veterinář ji vrátil konečník zpět, s tím, že když se to bude opakovat bude operace nevyhnutelná. Momentálně užívá antibiotika a začala znovu papkat.

Kotě, které našel pán má zápal plic a zánět střev a žaludku. Málo papá krmíme kotěcím mlékem, vařeným kuřecím masíčkem a  vývarem. Zoblo si trochu granulek. Je slaboučké, těžko dýchá, bylo silně začervené. Podáváme injekčně antibiotika jednou denně a dostal odčervovací tabletu. Snad to drobek zvládne.

Malá koťata, která nám dovezli z Vlčnova zemřela. Jednalo se o maličké koťátka které někdo odebral mámě možná ji nechal jedno a ostatních se zbavil mladí lidé je našli položené na stole na střelnici ve Vlčnově. Tímto způsobem kočka nerodí, takže je to vina lidí. Nechápu proč kočku  nenechali odkojit a pak je nám mohli dovézt. Jednalo se o maličké, kterým ještě trčela pupeční šňůra. Obvolala jsem útulky jestli nemají kojící mámu. Bezvýsledně. Neměli šanci přežít bez mleziva mámy.  

V sobotu jsme koupili okno a do zahradního pokojíku jsem ho zabudovali. Kočky tam měli jen díru, v případě dešťů je lepší, když jsou uzavřené. Smoki třeba má rád déšť a když jsem je šla před spaním zkontrolovat seděl venku celý mokrý a studený,  byl osušen a zavřen doma , aby nebyl nemocný

 


 

 

22.8.2014

Naše kočičí máma Baruška musí na veterinu. Bohužel se jí vyhřezl konečník a vypadá to, že bude nutná operace. 

Dnes se na nás obrátili mladí lidé, že ve Vlčnově (na stole ve střelnici) našli tři ještě slepá koťátka. Ujali se jich a začali se o ně starat, jedno bohužel zemřelo.  Zítra by je měli dovést, ale zřejmě požádáme SOS Hodonín, aby si koťátka převzala z důvodu častého krmení, což u nás, protože jsme zaměstnaní není možné.

Hezky se zachoval pán, který  našel sraženou kočku. Zavezl ji na veterinu, kde ji ošetřili. Celkové vyšetření zaplatil a protože se nemůže o kočku starat dovezl ji k nám. Následně se zajímá o její zdravotní stav. Chválíme a děkujeme.

 


19.8.2014

Eliška

 

Přijali jsme novou kočku ve vysokém stupni březosti. Dali jsme ji do karanténního boxu, kde má vše co potřebuje a klid. Dostala jméno Eliška. 

 


18.8. 2014 

Aktuální pomoc

Nově jsme založili rubriku Aktuální výzvy. Tam budou uvedeny aktuální prosby na akutní potřeby pro naše svěřence. Budeme moc rádi, když je budete sledovat a pokud to bude možné i pomáhat 


 

13.8.2014

Kočičí máma

Nový příjem kojící mámy a jejích tří mourovatých koťátek, stáří necelé 2 měsíce. Přivezla je paní z Hluku, která se o ně nemůže starat. Kočky se přitoulaly na zahradu a krmili se u slepic. Kočička je moc hodná, přítulná, starostlivá máma. Všechny kočka a koťata jsou hned při příjmu odčervena a odblešena. Máma byla v karantenní kleci dost neklidná, proto jsme ji pustili v kočičím pokoji.

K dnešnímu dni bylo od června 2014 přijato 25 koček.

 


Kitty a Zrzek

12.8.2014

Přijali jsme dvě nové koťata, které přivezla p. Martina T,  které odchytla přitoulané na zahradě. Jedná se o koťata cca 2 měsíce stará, je to kocourek rezavobílý, dostal jméno Zrzek a krásně zbarvená želvovinová trojbarevná kočička Kitty. Ještě předtím odchytila mámu a její dvě koťata, tyto nám na naši žádost přijala p. Janišková z depozita ve Zlíně.     

 


 

11.8.2014

Daneček má nový domov   

Dnes byl odoptován kocourek Daneček, pro kterého si přijel pán ze Štěpnic. Podepsal předávací protokol, kterým se zavazuje se o něj řádně starat. Daneček byl naočkovaný 1.dávkou vakcíny od nás, předali jsem mu očkovací průkaz s tím, že 2.vakcínu v určené době dle průkazu zajistí sám na své náklady. Sdělí do týdne informace jak se Danečkovi daří a a jak  si zvyká. Samozřejmě po čase udělám kontrolu v jeho domově. Daneček tedy žije v bytečku a za společnost má  kocouřího kamaráda J

Večer přijela Martina T. se svojí kamarádkou Simonou a s darem pro kočky 100 kg podestýlky, za což moc děkujeme, u nás máme velkou spotřebu, patří mezi nejdůležitější položky. Rovněž konzervy jim moc chutnaly a co je velká pomoc je nabídnutí úpravy a vedení našeho webu, na což nám nezbývá čas.

 10.8.2014

Sedmiletá dáma

Mourovatou, sedmiletou kočičku Týnu jsme dnes převzali v Uherském Hradišti před Tescem. O umístění nás požádal sám majitel, který se s existenčích důvodů už nemůže o Týnu starat. Kočka je dobře živená, ale momentálně odmítá stravu. Jak se kočka adaptuje proběhne kastrace a vakcinace. O všem budeme průběžně informovat.

Odpoledne nás navštívila p. Šebelová. Kočičkám přivezla deky  a pelíšek. Také přislíbila pomoc s propagací. Moc děkujeme. 

  9.8.14

A znovu lékařský den

 

Hned ráno kontrola na veterině v Babicích u doktora Horváta .

U ruby proběhlo vytahání stehů  po kastraci a zároveň 1. dávka vakcinace. Druhá dávka se bude aplikovat za měsíc .

Vakcinaci má za sebou i Žofinka, v tomto případě už druhou dávku

Benovi znovu udělány testy na FeLV- virovou leukemii (první dělána dne 20.5.14) druhý test byl negativní J. Pro Bena radostná zpráva, protože již nemusí  déle setrvávat mimo ostatní kočky,  kde byl umístěn sám v jednom z pokojíků, bylo mu smutno, težko to nesl.  Nyní je již v pořádku, užívá si nás a kontaktu s ostatníma kočičíma kamarády. 

Wolfíka nakazil nově přijatý kocourek Alex očním zánětem.  Pan doktor nám předepsal Matrixol. Obě koťata jsou společně v karanténním boxu a pravidelně oči mastíme. 

Odpoledne přijela p. Martina Tvrdoňová, přivezla malé zrzavobílé kotě z Ostrožské Nové Vsi se zlomeným ocáskem. Kočičí asi dvouměsíční holčičku jsme pojmenovali  Ali. Paní Tvrdoňová dovezla granule a podestýlku. Moc děkujeme

  8.8.2014

Lékařský den 

Kočka Hany – kontrola na veterině Mlejnský, kde se léčí s tumorem sliznice a se zánětem dásní a jak jsme informovali, museli být vytrhány i zuby. Také stále léčíme rýmu. Po dobrání antibiotik dáváme pastu s obsahem B komplexu,  která pomáhá léčit zmíněnou dezinfekci v dásních a zvyšuje imunitu. Nadále zůstává v klidu,  v karanténní voliéře, kde má své oblíbené hračky, škrabadlo a dostatek prostoru.

Kocourek Monty také absolvoval kontrolu na veterině, kde se léčí se zánětem zubů. Dostává také B komplex a pečlivě dbáme na její stravu – dostává jemné granulky pro koťata a nejchutnější kapsičky, protože může mít ještě bolesti dásní .

Ohlásila se k nám návštěva  Přijede slečna Posoldová, která nám přinesla Mirečka, zajímá se o jeho zdravotní stav a jak se zabydlel. Moc se těšíme.

  2.8.2014

Nový příjem koťátka

Pro alergii v rodině nám bylo svěřeno černé kotě s flíčkem pod krkem. Kočička je asi 3 měsíce stará,zdravá a jmenuje se Sejinka. Brzy ji najdete v naší nabídce k adopci.


 

27.7.2014

Příjem další opuštěné kotě

Přijali jsme toulavé koťátko nalezené slečnou ve Starém Městě. Jedná se asi o dvouměsíčního zrzavého kocourka s bílýma tlapičkami a bílou náprsenkou. Kocourek je silně zablešený, hladový a vyplašený. Dostal jméno Mireček. Hned byl vykoupaný, odčervený pastou pro koťata a samozřejmě odblešený. V ouškách má svrab, ale není to hrozné. Dostal misečku s masíčkem a uložila jsem ho do karanténního boxu, kde hned usnul. Malé vyplašené kotě, které mělo to štěstí, že bylo nalezeno těmi kdo není lhostejný vůči bezbrannému tvorečkovi. Děkujeme za něj. 

 


 

17.7.2014

Příjem černého koťátka

Malý černý kocourek  se toulal ve Starém Městě u Color Laku. Hrozilo mu, že ho přejede na takovém frekventovaném místě auto. Měl štěstí, že ho našel a vzal k sobě hodný pán který má prodejnu hned naproti. Ten nás kontaktoval a kocourka jsme vzali k nám.  Hned při prvním pohledu bylo na něm vidět, že se potuluje delší dobu. Je hubený, očička má zalepené a rudé, hodně smutné. Doma jsme očička vyčistili, ošetřili Matrixolem, do tlamičky odčervovací pastu pro koťata. Dostal rybí kapsičku, která v něm zmizela během chvilky. Uložila jsem ho do karanténního boxu, aby si malý odpočinul.  Kocourek dostal jméno Alex . Usnul snad poprvé v klidu, s pocitem bezpečí a plným bříškem.


21.7.2014-032.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.7.2014-046.jpg

 


 

13.7.2014

Telefonát na žádost odchytu kocourka.

Volal nám pán ze Štěpnic, že se po sídlišti toulá hubený  zrzavý kocourek, přibližně 2 roky starý. Krmí ho starší paní na kterou každý večer čekal před domem, že dostane něco do bříška.  Paní je milovnicí koček, doma už má  kocourka a kočičku, kterých se ujala již dříve. Protože paní má nastoupit na delší dobu do nemocnice, bála se o osud kocourka, který si na ni zvykl.  Poprosili nás o jeho odchycení . Na místě jsme zjistili že se  jedná sice o hubeného, ale jinak pěkného, zrzavého kocourka, zvyklého na lidi. Buď se zatoulal a nenašel cestu zpět domů, nebo svému majiteli  překážel a tak ho jednoduše vyhodili. Jsou to někdy smutné příběhy opuštěných kočiček.   A proto děláme tuto práci, která je vlastně posláním. Kocourek dostal jméno Matýsek.  Matýsek je ovšem velmi chytrý a nedůvěřivý a přesto že byl hodně hladový, podařilo se nám ho do odchytové klece odchytit až na třetí pokus, kdy jsme večery trávili schovaní za blízkým keřem. Nyní je umístěný v karanténě, je třeba ho trochu vykrmit a naučit věřit lidem. Hned potom půjde na kastraci a očkování. Paní mu dala jméno Matýsek.

21.7.2014-047.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

12.7.2014

Přijetí nového člena  depozita.

Přijali jsme na žádost zraněného černého kocourka, stáří cca 1  a půl roku.  Našla ho slečna ve Starém Městě, kde ležel s bolavou do krve odranou nožičkou. Předala ho do péče veterinářů, kocourka si nemohla ponechat, tak se po ošetření dostal k nám. Podávali jsme antibiotika, nožičku měl hodně bolestivou, přesto jsme museli zranění  2x denně  potírat hojící mastičkou. Chudáček malý, pokaždé   dával najevo svou nelibost hlasitým naříkáním. Kdyby neměl na hlavičce krunýř, aby si ránu neolizovat, nevyvázla bych bez škrábanců a kousanců. Kocourek je celý černý, bílou náprsenku a bílé tlapičky. Jinak  je moc hodný, klidný, poslušný. Po vyléčení, kastraci a vakcinaci půjde do nabídky. Dostal jméno Dan.

10-.7.3014-072.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-.7.3014-075.jpg

 


 

11.7.2014

Jméno pro malého zrzka

Jak jsme žádali o pomoc s  vymyšlením jména na malé zrzavé kotě, napsala nám slečna a navrhla jméno Zek. Jmenoval se tak její kocourek, který zemře  a náš malý ji ho připomíná. Děkujeme za hezké jméno, na Zeka si pomalu začíná zvykat.  Wolfík povyrostl a máme překvapení. Původně představený jako kocourek Wolfík je vlastně kočičí holčička Wolfinka.

21.7.2014-021.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.7.2014-126.jpg

 

 


9.7.2014

Nové zprávy o léčení kocourka Montyho

Montyho léčení zánětů dásní antibiotiky nepřineslo zlepšení. Pro bolesti v tlamičce přestal jíst, málo pil, zhubl . Došlo ke zhoršení jeho stavu, byl dehydrovaný. Po konzultaci na veterině byla Montymu odebrána krev na zjištění stavu vnitřních orgánů a zda  jeho zdravotní problémy nesouvisí se selháním ledvin. Po testu se zjistilo že ledviny i játra má v pořádku .   Paní doktorka navrhla ošetření zánětů dásní v narkóze. Předtím jsme ovšem museli zavodnit jeho organizmus. Znamenalo to injekční stříkačkou do kocourka  dostat co nejvíc vody. Museli jsme postupovat s velkou opatrností a citem, jeho dásně byly krvavé a bolestivé. Společnými silami jsme to zvládli a již druhý den podávání vody bylo znát na jeho kožíšku. Třetí den jsme Montyho převezli na kliniku a drželi mu palce, aby vše zvládl. Noc strávil na klinice a smutně se na nás díval, když si ho paní doktorka odváděla v přepravce do karantény.  Kocour přišel o dva zuby, dásně byly ošetřeny a naše zlatíčko jsme si odváželi domů. K úplnému vyléčení ještě musíme píchat antibiotika. Hurá již papá a dokonce si vybírá ty nejchutnější kapsičky. Děkujeme moc paní doktorce na klinice Mlejnský za ošetření, podávání informací  a konzultace jeho zdravotního stavu. 

monty-21.7.2014-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

monty-21.7.2014-002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

6.7.2014

Přijetí čtyř koťátek z Jarošova

Přijali jsme sourozence tři chlapečky a jednu holčičku. Jmenují se Adámek, Alánek, Amorek a Amálka. Majitelé byli  starší důchodci.

obrazky-6.7.2014-002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obrazky-6.7.2014-008.jpg

 

 

obrazky-6.7.2014-006.jpg

 

obrazky-6.7.2014-004.jpg

 

 

2.7.2014-025.jpg

 


 

 

29.6.2014 

Dárečky pro kočičky

V sobotu jsme měli milou návštěvu. Přijela kočičky navštívit slečna  Roberta, která je velkou milovnicí koček a taky si jich  z útulku několik vzala.Kromě kočiček se stará taky o pejsky. Přivezla kočičkám 11 krásných pelíšků, vlastnoručně vyrobených a něco na dobré papání. Jsme moc vděčni za pelíšky kterých se kočičkám nedostává. Jedná se o dost významnou položku, na kterou v  depozitu bohužel nezbývají finance. Kočičky si pelíšky hned zamluvili i zde platí, kdo dřív přijde ten dřív spinká. Všechny byly okamžitě obsazeny. Chtěla bych za dárky moc poděkovat taková pomoc útulku je k nezaplacení, hodně nám pomáhá, jen doufám, že takových hodných lidiček, kteří podporují opuštěné a toulavé kočičky bude víc. Zde několik fotek z nových pelíšků.

fotecky-29.6.2014-029.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotecky-29.6.2014-030.jpg

 

 

fotecky-29.6.2014-038.jpg

 

fotecky-29.6.2014-037.jpg

 

fotecky-29.6.2014-043.jpg

fotecky-29.6.2014-044.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotecky-29.6.2014-050.jpg

fotecky-29.6.2014-058.jpg

 


27.6.2014

Jméno pro nové koťátko

V pátek večer jsme přijaly další kotě, malého nalezence, kterého nám přivezli  z Uh.Brodu. Je to krásný, celý zrzavý asi dvouměsíční kocourek. Do vínku dostal i novou toaletku. Protože Wolfíkovi bylo samému smutno, začali kluci bydlet spolu. Ještě nemá jméno, pokud čtete naše řádky můžete nám pomoci nějaké vymyslet. Wolfíkovi nevadilo, že se dělí o pelíšek s kamarádem, naopak začal hned olizovat jeho hlavičku a tím ho ve svém domečku přijal.

fotecky-29.6.2014-018.jpg