Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.12.2014

9. 12. 2014

Včera byl na operaci kocourek Garfield, kde mu srovnávali vychýlený kloub a kde již při první prohlídce na klinice a rentgenu zadní nožičky bylo rozhodnuto že podstoupí operaci, protože každy pohyb Garfieldovi působil bolest. Zranění je staršího data, takže chudák malý zrzavý si venku musel užít opravdu moc bolesti a nepříjemných chvil. Bylo štěstí že ho nálezci přivezli k nám do útulku ještě před zimou, zřejmě pro svůj hendikep by se nemohl postarat ani o stravu. Jen díky Vám a Vaším příspěvkům je nyní kocourek v pořádku, nožička je ještě po operaci bolestivá, ale bude postupně ubývat. Pro Garfielda to byl ten nejkrásnější dárek. Fotky a informace si můžete přečíst ZDE. Ještě jednou děkujeme všem, kteří pomohli a poslali penízky na tento zákrok. Děkujeme.

Přijali jsme nového kocoura, kterému jsme dali jméno Josef. Potuloval se u Kauflandu v Uherském Hradišti. Kocour je velký, ale kožíšek  má  místy vyškubaný místo je vylísané  až na kůži, citlivé a  bolavé buď se popral s jiným kocourem, nebo to může být i známka kožního problénu. Kocourek smrdí , je to směs slámy a benzínu a je moc  unavený. Ránky jsme ošetřili betadinkou ,trochu opláchli nešpinavější místa a uložili do pelíšku . Byl naprosto odevzdaný k tomu  co se s ním dějě, nereagoval ani na čištění ranek. Prozatím odpočívá v novém pelíšku. Jak se trochu adaptuje půjde na prohlídku k veterináři, zřejmě bude třeba udělat testy na FIP a FeLV.

p1320288.jpg

Kočičky z Veletin jsou stále plaché jen máma se nechá pohladit. U koťat, které mají asi tři měsíce jsme ještě nezjistili pohlaví, protože syčí a škrábou. Koťata jsou mourovatá a máma je krásně šedá. Přislíbená kasičky ve veletinském obchodě nebude, protože majitel nesouhlasil. Ale paní která koťata našla přislíbila, že uspořádá pro naše depozitum sbírku. Děkujeme.

p1320272.jpg

Žanetka a Čertice už jsou zdravé a pro změnu má zánět očí drobotina ze zeleného pokoje - Bety, Guliver, Ferda, Filip a Zira. Ziru před nedávnem trápil průjem a nechtělo se jí papat, ale dostávala konzervičky i/d, opět z daru hodné paní,  podávali jsem antibiotika a  je už v pořádku, i když nechci raději nic zakřiknout..

Tento týden kastrujeme Amálku, Adélku a Miu. Pan doktor nám objednal a dodal odblešovací přípravky pro všechny kočičky v útulku, tak postupně odblešujeme a odčervujeme. Nejedná se o malou finanční částku pro více jak  70 kočiček je to vysoká finanční částka, díky moc paní Lence za zaslaný příspěvek. 

Včera nás navštívila paní Falešníková a dovezla pro naše kočičky křeslo, deky, misky, polštářky. Moc děkujeme.

V NEDĚLI MÁME DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. PŘIJĎTE SE K NÁM PODÍVAT. TŘEBA SI VYBERETE KOČIČKU. TĚŠÍME SE NA VÁS.