Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.12. 2014

8. 12. 2014

Minulý týden jsme přijali tři malá koťátka, která byla nalezena v Sušicích. Jedná se o dva kluky a jednu holku. Pojmenovali jsme je Rozárka, Fík a Oskar. Jejich zdravotní stav není nejlepší, ale uděláme vše, aby byla v pořádku. Prozatím si zvykají na lidi, odčervili jsme je a odblešili. Po prodělané karanténě a očkování půjdou do nabídky. 

 Žanetka, jedno s nedakonických koťat má zánět  spojivek a dle pana doktora má náběh na kočičí rýmu. Nyní jsou v karanté další tři koťátka která se Žanetkou bydlela v zeleném pokoji., infekční zánět spojivek se přenesl i na ostatní. Byli jsme na veterině v sobotu dopoledne a všechna koťata jsou v léčbe. 

Ve čtvrtek nám volal pán, který je nemohoucí, zda bychom  nemohli vzít k nám do útulku  jeho kočku o kterou už není schopný se postarat.  Rozhodli jsme se situaci prověřit a pána navštívili doma. Zjistili jsme, že se skutečně jedná o mladšího postiženého muže upoutaného na lůžko. Jeho kočička  mu dělala  společnost celých 12 let. Kočičku jsme tedy přijali. Bylo to těžké loučení, přece jen doba kterou strávili spolu v malém bezbariérovém bytě byla dlouhá. Kočička má 12 let, je  velmi krásná hodná, tichá a mazlivá, celá černá a má  krásné kukadla. Je kastrovaná, navakcinovaná, čistotná , moc bych se přimlouvala, aby našla domov co nejdříve. Je vhodná pouze do bytu na který je zvyklá, venku žila pouze jako kotě, kterého se tenkrát pán ujal. 

Ještě ve čtvrtek večer jsme jeli do Veletin, kde nám byl hlášen pohyb koťat a jejich matky. Kočičky jsme skutečně našli. Byli schoulené pod větvemi stromů. Chodila je tam krmit paní, která pracuje v místním obchodu. Mourovatá koťátka i s jejich matkou jsme odchytili, sice syčeli a naháněli hrůzu, ale přivezené kapsičce neodolali a šup byli v přepravce. Při bližším seznámení s kočičí mámou,   která je moc klidná a hodná, se nám zdá být březí to ovšem potvrdí veterinář. V opačném případě půjde na kastraci.

Takže máme další kočičí rodinku , krátkou dobu si pobudou v přijímací místnosti na pozorování a pokud se neobjeví průjem, zvracení aní další příznaky nějakého onemocnění půjdou co nejdříve na vakcinaci. Potom budou přidány do nabídky spolu s  Rozárkou, Fíkem a Oskarem a budem doufat že najdou láskyplný domov..  

Navštívila nás paní Jelínková, která má od nás adoptovaného MIrečka a  přivezla kočičkám dvě krabice velkých  konzerv značky Kitekat, které mají velice moc rádi. K tomu přispěla finanční částkou na operaci Garfilda. Částka je vložena na transparentní účet. Moc a moc děkujeme  za podporu.

Také nás navštívili a obdarovali z firmy D & D Czech s.r.o.. Přivezli spoustu masových konzerv a tolik potřebnou podestýlku. Moc děkujeme.