Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.1. 2015

4. 1. 2015

Jak jsem již psali byli jsme poslední den v roce telefonicky informovaní  o nalezení   dvou koček. První bylo malé asi 3,5 měsíční krásné zrzavé kotě, které někdo vyhodil u domku  starším manželům v Mařaticích. Protože již kočičku a pejska doma mají, požádali nás o umístění. Kocourek je velmi pěkný, dobře krmený takový krásný medvídek, zvyklý na děti úžasně mazlivý a hodný. Nevěděl si rady venku a dožadoval se naříkáním přijetí do domku.

Půjde hned na očkování a co nejdřív do adopce a podle dne přijetí  dostal jméno Silvestr.

Další je černá  kočička, zřejmě rok až dva roky stará, hodně vyhublá. Nahmatali jsme pod kůží páteř a jen kosti, tělíčko bez tuku. Zřejmě se  již delší dobu toulala po ulicích a hledala něco k snědku. Až ve Starém městě  si ji všimla hodná paní, milovnice koček. Sama již dvě kočky doma má, tak nás požádala o přijetí. Kočička dostala  jméno Moly, je přítulná, lidí se nebojí, bylo vidět, že byla zvyklá  žít v bytě. Když jsme si ji přebírali byla ubytovaná v teplé garáži a na zavolání hned přišla k nám, nechala se vzít na ruky a začala vrnět. Doma se do pelíšku  zavrtala a spí již dva dny. Byla dost vysílená, na kapsičku Felix se vrhla strašně hladově, dostala postupně vždy jen trochu, hrozilo, že by stejně vše vyzvracela.

Ve středu odpoledne jsme ještě na Silvestra   jeli na kliniku s Garfieldem. Tři dny měl průjmy, nepomohla smecta, prvotní záchrana, raději jsem ještě dávali  vodu do tlamičky, jinak byl bez teploty, nezvracel. Nechtěli jsme riskovat další den průjmu, případně zhoršení stavu. Na vetrině dostal injekčně látku na podporu imunity, další proti průjmu, dietku na dva dny, granulky a konzervičky ID , a vypadá to jen na reakci masové konzervičky Kitekat.

V pátek hned z rána jsme měli výjezd na vet s kotátkama ze St.Města - areál bývalého cukrovaru.. Koťata odmítala stravu, začala zvracet sliny, měly průjmy. Že byly  silně začervené jsme již psali, opakovali jsem tedy ještě po týdnu odčervení, chut k jídlu se nevrátila. Pak doktor Mlejnský všechny tři vyšetřil, podkožně zavedl infuzi glukozy, dostal antibiotika v injekcích Noroclav a domů noroclav v tabletách. Na výživu pastu UROCID. Kontrola při nezhoršení stavu za týden. Hned příští týden začnem opět očkovat, na řadu přijdou dorůstající koťata a kastrace starších.