Jdi na obsah Jdi na menu
 


31.12.2014

31. 12. 2014

Rádi bychom se ještě vrátili ke Dni otevřených dveří . Ten  se nám vydařil, navštívilo nás celkem 41 lidiček, milovníků kočiček. Někteří se zdrželi déle, hladili a mazlili kočičky, za to byli naše chlupaté kuličky moc rády. I když se snažíme každé z nich věnovat chvilku, mazlit se s nimi, není to ono. Potřebovaly by láskyplný domov. Někteří návštěvníci si jen rychle depozitum prohlédli a spěchali domů. Podávali jsme svařené víno, čaj pro děti a malé občerstvení.  Někteří kocouří bázlivci se ovšem schovali a vylezli ze svých úkrytů až poznali, že poslední návštěva odešla. Jednu chvíli to vypadalo, že snad v útulku žádné kočky nejsou. Všichni návštěvníci, ale měli jedno společné a to že nikdo nepřišel s prázdnou a kočičky dostaly dárky . Fotečky máme, ale naše velká pomocnice Renata a jejíž dcera Baruška, která vše fotila si foťák odvezla s sebou na hory, po jejím návratu vše doplníme.

Kočičkám jsme vystrojili vánoční stromek na dvoře a pod  něj dostali papání, podestýlku a hračky. Byli jsem všichni hodně unavení po celém dnu ale byl to moc pěkný a  příjemný den, naše první taková veřejná akce a navíc moc užitečný den, protože jsme byli s krmením téměř na dně a tento den byl doslova na poslední chvíli. 

Podařilo se nám umístnit a našli domov Ali, kočička bez ocásku, která žije v bytečku,  očekáváme zprávu jak se ji daří,a kočičky Agátka a Gábinka, holčičky sestřičky  našli stejný domov což je to nejkrásnější. Budou v bytečku a starat se o ně budou dvě moc šikovné holčičky. Také Vendulka odjela do nového domova.

 

 

 

Hanička je na tom zatím dobře, občas sice sýpe, ale papká to je nejdůležitější. Dostala další injekci Depo-Medronu.

Malé koťata Oskar a Rozárka museli zpět na kliniku. Vrátil se průjem a opět odmítali papkat.  Na klinice jim byla zavedená kanyla, dostali  injekce na podporu imunity, a po dvou dnech jsme si je odvezli domů. Jsou už v pořádku, začaly pěkně přibírat, jsou čilé a hravé.

Pajdíček je po extrakci zubů , špatně papká, pokračujeme v mixování stravy, po svátcích půjde Pajda i Monty, na vyšetření ledvin. Většinou zánět zubů bývá spojený s problémem s ledvinami.

Jozífek byl u pana doktora na kontrole, léčení  infekčního zánětu kůže je vždy na dlouhou trať, budeme podávat antibiotika ještě dalších 14 dnů. Jinak je to velký kocour, užívá si pelíšku tepla a plného bříška a vůbec se nedožaduje pobytu venku. Za svůj kočičí život si venkovního pobytu užil dost. Museli jsme mu jemně ošetřit a vykoupat kožíšek, protože jak jsme již psali byl cítit benzínem a z toho zřejmě i ten zánět kůže. Jozífek  nesnáší, když se mu sahá do pelíšku. Než jsem to zjistila dostala jsem pár kousanců - jemné upozornění, že to už dělat nikdy nebudu. Jinak je ale Jozífek moc hodný a klidný kocour. Půjde na kastraci a očkování hned jak to dovolí jeho zdravotní stav.

Guliver dostal od koťat  zánět  očí, takže je izolovaný v karanténním boxu a čekáme až kapky Ofloxacin a Unicophen zaberou. O víkendu jsme odvezli na veterinu Blešku. Byl apatický, smutný, odmítal i kapsičku kterou má moc rád. Byla mu zjištěná bakteriální viróza, dostal antibiotika v injekčním podání, a byly mu dělány testy na FElv a FIV naštěstí vše v pořádku. Po pár dnech léčení je už v pořádku, jen se mě zdá být pořád málo aktivní, no uvidíme, budeme ho pozorovat.

 

Jinak o vánočních svátcích nebylo nutné řešit žádný náhlý výjezd na veterinu.

Kimeček mourovaté kotě je již taky v pořádku, zřejmě svůj zánět očiček předal nyní Guliverovi. Kim je pěkný divoch, rád se pere s ostatními koťaty, ale aspoň je vidět, že je v pořádku.

 Na Štědrý den jsme nezaháleli a na telefonát o pohybu koťat v bývalém areálu poblíž ubytovny ve Starém Městě jsme se jeli podívat a zjistit jak to vypadá. Samozřejmě jsme našli tři schoulená koťata v mrazu venku i se svojí mámou. Do klece se chytly hned, byly hodně hladová. Koťata jsou hodně začervená. Měla průjmy a byla zablešená. Po prvním odčervení jsme našli v toaletce velké hlísty. Jsou v karanténě. 

 

Máme bohužel i smutnou zprávu. Helenka, která byla FeLV pozitivní bohužel zemřela. Helenka  byla přijata do útulku Tibet, kde měla veškerou péči, bohužel nemoc byla zákeřnější a postupovala příliš rychle. Děkujeme Bětušce za lásku, kterou dala kočičce, byla to smutná událost pro nás všechny a je nám to moc líto. Helenka si zasloužila delší život v teplíčku než jí byl dán venku jako toulající kočičce. Možná kdyby se k nám dostala dřív a byla včas zahájena léčba měla by větší naději. Kdoví kolik takto nemocných koček v těchto mrazivých dnech žije venku. Helenka byla vděčná a umazlená kočička. Nejenom za  ni ale i za Beníka, který zemřel rovněž na stejnou nemoc pár dní před Helenkou, ale i za ostatní kočičky kterým nebyl dopřán delší kočičí život nejen u nás ale i v ostatních útulcích a kočičkám venkovním, které zemřely bez pomoci jsme zapálili vánoční svíčku a s přáním, aby všem dalo kočičí nebe klid, který mezi lidmi neměly.

 

Já jen doufám, že se nám v rámci velkých projektů kočičího vánočního  přání podaří zrealizovat vybudování pokojíku pro kočičky s virovou leukemií. Musíme být připraveni poskytnout domov i těmto kočičkám . 

 

Je po vánocích, poslední den v roce a již od rána jsme dostali dva telefonáty o opuštěných kočkách.Jedna v Mařaticích a druhá ve Starém Městě ne ulici Séés. Kočičky prý byly již několik dní viděny venku, vypadají prý dobře, dožadují se přijetí do domku nálezců dle informace volajících, vypadá to na nevhodný vánoční dárek. Takže ošetření nemocných a jedem převzít nalezené kočičky. Ráda bych ještě poděkovala všem kteří nám v tomto roce v kterém jsme útulek založili pomáhali, hlavně finančně, bez těchto darů bychom nemohli fungovat, pomáhat a pečovat o opuštěné kočičky, Všem kteří darovali škrabadla, karantenní boxy,sušičku prádla, toaletky, pelíšky, krmení, prostředky na odblešení, prací prášky, deky a ručníky, nebudu jmenovat všechny dárce, určitě bych na někoho zapomněla a pak by mě to bylo moc líto. Moc děkuji Simoně, která se během doby fungování depozita stala doslova pravou rukou, bez její pomoci bychom nemohli věnovat tolik času kočičkám, jejímu příteli Pavlovi a Renatě a Barušce za velkou pomoc s vyřizováním korespondence a se vším důležitým ohledně depozita a není toho málo. Pro nás si přeji co nejmíň opuštěných a toulavých kočiček a co nejvíc láskyplných lidiček kteří kočičkám domov poskytnou.

 

V NOVÉM ROCE BYCHOM VÁM RÁDI POPŘÁLI HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A SPOKOJENOST.