Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.2.2015

3. 2. 2015

Konec minulého týdne byl ve znamení úklidu. Znovu jsme "vypalovali" viry v zeleném pokoji germicidní lampou. Kočičky po dobu záření musí být mimo pokoj, tak se spokojili s ložnicovou postelí :-). 

p1330467.jpg

. Kočičky, které měly Herpes virus už jsou na tom podstatně lépe. Dobírají antibiotika a půjdou jen na kontrolu.

Jozífek má po kastraci, ale je stále v karanténě. Jakmile se dostane mezi ostatní kočky, začne útočit na ostatní kocoury. Pořád by se pral.

Moly, kočička která k nám byla dovezena ve špatném zdravotním stavu začala lépe papat a už začala i přibírat. Pokousaná noha se zahojila a zbyly jen jizvy. Pomalu jí nožka zarůstá chloupky. Sice ještě nemá vyhráno, ale už je na tom podstatně lépe. Čeká ji kontrola na veterině, kde rozhodnou, kdy přijde na řadu očkování a kastrace.

S Mikinkem jsme byli na vyšetření srdce.  Sono srdíčka ukázalo, že má jednu stěnu komory tenčí, podle veterináře to není nic vážného a bylo nám doporučeno 1x ročně přijít udělat pro kontrolu sono srdíčka znovu.

U Elišky byl udělán rentgen pravé přední pacičky. Jaké bylo překvapení, když nám pan veterinář ukazoval rentgenový snímek - nožička je v kloubu prostřílená brokama, ani ne diabolkami, to by prý nemělo takovou sílu. Zřejmě v bývalém družstvu, kde žila se do ní někdo strefoval. V kloubu má ještě úlomky broků zcela viditelné, nicméně dle veteriny nožička nebolí. Kočička si musela vytrpět svoje, když byla rána čerstvá. Je to starší zranění, nožičku nedoporučují operovat z důvodu,  že nyní nebolí a pro Elišku by to znamenal stres, bolesti a zbytečná zátěž. V případě pokud by bylo podezření bolesti nebo zhoršení pohybu by doporučil nožičku rovnou amputovat nad prostřeleným kloubem. Kočičky se  prý  dokážou pohybovat velmi dobře i bez části nožky.

Silvestr je stále na dietní stravě. Jen velmi pomalu si zvyká na normální stravu. Zatím si nejvíc užívá na okenním parapetu.

                                    p1330574.jpg