Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.12.2014

3. 12. 2014

Zdravotní stav Helenky se zhoršil. Při měření teploty jsme naměřili 41,1°C a ihned  jsme odjeli na veterinu. Domluvili jsme se na odebrání vzorku krve na testy. Helenka ovšem odmítala spolupracovat. Doktoři měli co dělat, aby mohli vyholit část krčku na napíchnutí jehly a odebrání vzorku. Po marných pokusech se musela nechat zklidnit a po určité době se pokus zopakoval. Jeden pan doktor to odnesl pořádnými škrábanci. Bohužel testy prokázali, že má  Helenka virovou leukemii že je FELv pozitivní. Musí být umístěna mimo všech ostatních kočičích obyvatel depozita. Nemoc není nakažlivá pro lidi, ani ostatním zvířatům, přenáší se jen mezi kočkami. Stav Helenky se snad po léčbě zlepší, jedná se ovšem o smrtelnou nemoc, nedá se vyléčit, jen stabilizovat, ostatní záleží na odolnosti Helenky. Nevíme jaký život měla před tím než ji k nám nálezci dopravil,  ani jak dlouho žila na ulici. My můžeme jen dle pokynů veterinářů léčit, pečovat o Helenku a doufat že nemoc zvládne a může žít ještě několik let. 

 

Protože však ještě nemáme pokojík pro tyto vážně nemocné kočičky, musí být zatím umístěna v koupelně v karanténní kleci. Máme  v plánu ze zahradního domečku udělat další dva pokojíky. Je postavená hrubá stavba, část domku je již obyvatelný, zateplený a vybavený. Bydlí v něm zatím jen Magdička se svými šestitýdenními koťátky, aby se zamezilo případnému přenosu kočičích chorob na tato koťátka. Kočičí máma ani její mrňata nejsou zatím navakcinované, takže musíme být moc opatrní.

 

 Pokud by někdo rád pomohl finančně s vybudováním pokojíku pro kočičky FELv pozitivní, prosím uvádějte do poznámky "pokojík".  Moc děkujeme.

 

                                                p1320054.jpg    

 

Na klinice byl vyšetřený i náš nový zrzavý kocourek,  dostal jméno Garfield. Kontaktovali jsme paní, které se podobný kocourek ztratil. Marně jsme doufali, jedná se o jiného kocourka. Tento kocourek není kastrovaný a její byl. Při přijetí měl kocourek problémy s chůzí a odlehčoval zadní pravou nožku. Při jezení z misečky vlastně ležel, odmítal chodit. Vzali jsme ho na vyšetření, kde rentgenem bylo zjištěno, že je pravděpodobně po srážce autem nebo drsném kopnutí do zadní části tělíčka. Při chůzi má bolesti, je třeba  provést operaci - srovnání kloubu, který není na správném místě jinak ho bude bolest provázet po celý jeho kočičí život. Dle sdělení lékařů se nejedná o levnou záležitost, částka se pohybuje okolo 5000 Kč. Nicméně uděláme  všechno pro to, aby mohl být operován. Dnes ráno zvracel, doufejme, že se nejedná o nic vážného nadále sledujeme. Chtěli bychom Vás poprosit o finanční pomoc, kterou by jsme uhradili Garfieldovou operaci. Do poznámky napište Garfield. Děkujeme za kocourka, operaci moc potřebuje.

 

                                                               p1320077.jpg

 

Při návštěvě Garfielda p. Jelínková pomohla kočičkám nejen finančně, ale i i dovezla krabici plnou granulí a do pelíšku ručníky a povlečení. Moc děkujeme za pomoc.

 

Vilíkovi se daří dobře, je to malý divoch, pokud bude vše v pořádku necháme projít karanténu přece jen bydlel s Tečkou a pak půjde na očkování. Z karantény je pro jistotu přestěhovaný spolu s Piškotem mezi dospělé vakcinované kočky. V karanténě zůstávají nadále Garfield, Vendy, Kuba, Týna, Čertice, Žanetka, Helenka je v koupelně, u všech probíhá léčba a po následné kontrole na veterině a dle doporučení veterináře budou očkováni.   

Moc děkujeme p. Sýkorové za krásné škrabadlo. Bude umístěno v zeleném pokoji. :-)