Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.11.2014

3. 11. 2014

 

Ve čtvrtek probíhala druhá várka očkování. Byly naočkovány tyto kočky - Wolfi, Fany, Adélka, Bleška, Miki, Ferda, Mia  a Zira. V nejbližší době začne kastrace jarních a letních kočiček.

 

 

V pátek odjelo do nového domova koťátko z Bzence. Bude bydlet v Brně. Moc si přejeme, aby si rychle zvykl.

 

 

V neděli byl svátek zesnulých, proto i my jsme navšívili místní hřbitov v Nedakonicích. U kontejneru na nás vykoukla kočičí hlava. Odjeli jsme domů pro odchytovou klec a za půl hodinu se chytlo mourovaté kotě. Za další hodinku se chytlo další koťátko, nyní černé. Pak se chytila mamina. Věděli jsme, že je tam ještě další kočička, ale bála se přiblížit. Nechali jsme na místě odchytovou klec, kterou jsme přikryli peřinou do rána. Kočičky byly neuvěřitelně hladové. Dostali pořádnou porci jídla a pelíšek. Ráno jsme ihned spěchali na hřbitov. V odchytové kleci na nás čekalo další černé koťátko. Všechny projdou karanténou, odblešením, odčervením a vyšetřením u veterináře. Následně přijde vakcinace a u maminy kastrace.

 

V neděli jsme byli ve Starém Městě, kde máme hlášené další toulavé kočky. Mělo se jednat o zrzavé kočičky. Našli jsme tam úplně jiné, zřejmě je jich tam víc. Jsme domluveni s místními lidmi, co je krmí, že se je pokusíme odchytnout.

Konce týdne jsme přijali nalezence z Mařatic. Nálezci si ji nechtěli nechat, proto ji odvezli k nám. Jedná se asi o rok a půl starou, kastrovanou kočičku. Je velmi hodná a přítulná. Má krásnou srst. Ihned jsme ji nechali navakcinovat a jde do nabídky k adopci. Dali jsme ji jméno Natálka.

 

p1310319.jpg