Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.10.214

29. 10. 2014

Vyzvedli jsme z kliniky Luciferku, kde dostala antibiotika, které  budeme podávat až do konce týdne. V pondělí začala krvácet z tlamičky, což nás dost vyděsilo.  Zjistili jsme,  že se ji na sliznici udělal výpotek plný krve, který si rozkousla a začala krvácet.  Krev v tlamičce polykala, hned jsme odjeli zpět na kliniku kde veterinář zjistil, že má sníženou schopnost srážlivosti krve a je třeba dávat pozor na úrazy a na šarvátky s ostatníma  kočkama. Z toho důvodu může být umístěna pouze do bytu, kde bude sama bez přítomnosti dalších kočičích kamarádů. Žila dříve v areálu skladů s potravinami kde mohla být přiotrávena návnadou na potkany, nebezpečná látka se časem z organizmu vyplaví ale toto může být příčinou snížené srážlivosti krve. 

 

Betynka, mourovatá kočička Barušky má zánět spojivek, očičko má  zarudnuté, pod očičkem  oteklé a slzí, zatím jiné příznaky jako rýma, která s tím bývá spojená nemá. Měla jít na vakcinaci, kterou tímto musíme odložit. Její očkování se již podruhé odsunulo poprvé byla moc maličká a slabá a když se rozpapkala a přibrala, teď zase toto. Zahájili jsme léčbu  antibiotiky  a do očička kapečky ofloxacin. Rovněž dáváme  na podporu imunity calopet pastu. Držte ji palce aby nedostala teplotu a nedošlo ke zhoršení.

 

Dne 27.10 jsme si odvezli z kliniky jedno z  bzeneckých kotat. Při přijetí koťátek byla zjištěná infekční nemoc, která postihuje především malá kotátka, dvě na klinice zemřela, největší mourovaté koťátko to zatím zvládlo, bylo propuštěno s tím, že pokud by se znovu objevil průjem nebo teplota bude převezeno zpět. Dál podáváme antibiotika 2x denně. Nebudeme mít klid,dokud nebude naočkované, proti všem chorobám na která jsou právě koťata nejvíc  náchylná. Samozřejmě i potom může přijít onemocnění,ale tyto příznaky nejsou již tak velké.

 

Hany byla v pondělí rovněž převezena k další injekci na podporu dýchání. Zhubla téměř 30 dkg, a to je hodně, musíme již přikrmovat stříkačkou, tlamičku proplachovat dezinfekcí a jídlo mixovat. Bylo dohodnuto, že ji veterinář podá injekčně větší dávku kortikoidů a pokud se její stav výrazně nezlepší bude pro Hanulku lepší přistoupit k euthanazii. To je  po  více jak 5 letech, kdy se o ni staráme, nelehké rozhodnutí.

 

Dědoušek  – starší kocourek, o víkendu  měl průjem a byl umístěný  do karanténního boxu k dalšímu sledování. V pondělí večer měl zvýšenou teplotu, po podání smecty se již průjem neobjevil, trochu zvracel. Změnili jsem konzervičku dostal gourmetku, ale nevšiml si jí, tak měl jen i/d dietní granulky, které šetříme jen pro vážnější případy a jsem vděčná paní Lence S.,  že nám je zaslala, protože vzhledem k finannčím problémům bychonm je ani nemohli zakoupit, jedná se o dost drahé krmení, které by nás dost zatížilo. Dědouškův stav je zatím v normálu teplotu měříme ráno i večer, zatím je bez teplot, konzervičku si po dvou dnech konečně dal.  Zatím pořád zůstává v boxu a máme dojem, že si užívá soukromí. Není spokojený mezi dalšími 12 kamarády se kterými sdílí pokojík. Je spíš samotářský, důkazem je i to, že ve venkovním výběhu je celý den schovaný v polystyrenovém domečku, odkud ho každý večer musíme dostávat, aby mohl být na noc v pokojíku. Je už  zima a kočičky bývají na noc zavřené v pokojíku, kde jim přitápíme elektrickým topidlem. Doufáme, že již příští týden přijde topenář, aby zavedl radiátorky. Už nyní se děsíme faktury za spotřebu elektřiny. Dědoušek je důkazem toho, že stresem z prostředí, které mu nevyhovuje může být náchylnější na viry,  které se v útulcích, ať se nám to líbí nebo nelíbí, točí i přes dezinfekci prostředí. Určitě by mu bylo líp maximálně s jednou kočičkou někde v domečku se zahrádkou.

 

Adámek, který bydlí s Dědouškem měl naopak teplotu sníženou, do pelíšku dostal termofor na zahřátí a spolu s Dědou dostávají pastu na imunitu, dobré papání a čekáme, zda se v zahradním pokojíku vyskytne nějaký zdravotní problém, těmto dvěma  menším pokojíkům se zatím všechny viry a infekce vyhýbali. Přesto k přenosu nemoci může dojít třeba od kotať při styku s námi i když dezinkefce rukou a obuvi je samozřejmostí. Některé infekce se přenáši oděvem, na vlasech a neovlivníte je ničím.

 

Aby nebyly  jen samé špatné zprávy, v úterý byla u nás dámská návštěva, která si přišla vybrat kotě. Líbila se jim hned dvě, ale rozhodnutí které to bude, ještě nepadlo. Rozhodují se mezi mourovatým bzeneckým, které je izolované od svých nemocných sourozenců a je  zdravé a mezi Hluckýma, líbil se jim Ferda. Měli zájem i o Wolfinku, ale ta je již zamluvená a zítra ji čeká  přeočkování. Další dobrou zprávou je, že jednoho zrzavého kocourka adoptoval MVDr. Mlejnský a máme slíbeno zaslání foteček dle času pana doktora, jak se mu v novém domově líbí. Tam je ovšem v těch nejlepších rukou. Máme vždy radost, když některá kočička nalezne spokojený domov - zvláště koťata .

 

Nyní máme již potřebný počet karanténních boxů,tak jsme dnes odvezli do útulku Tibet zpět zapůjčené klece, které nám v začátcích moc pomohly. Tímto Bětušce majitelce útulku  moc a moc děkujeme.  

Jinak jsme přivítali státní svátek v podobě volna, který jsem využili opět k neustálému úklidu a dezinfekci kočičích pokojíků,  který nikdy nekončí a nikde nezačíná.

 

 

Rádi bychom poprosili - máme uvedený stop stav kvůli přeplněnosti a nedostatku financí, aby jste nevolali a respektovali uvedené. Je opravdu těžké odmítat další a další nalezence, zvláště když uslyšíte jejich příběh, ale nejsme nafukovací a další pokojíky si nemůžeme dovolit přistavovat a předělávat. Děkujeme moc a pokud bude odbyt kočiček a nastane lepší finančí situace, budeme opět přibírat a poskytovat péči opuštěným a toulavým kočkám.  Trápí nás to, ale pokud nebudeme schopni zajistit veterinární ošetření a krmivo, není možné brát další a další. Stále oslovujeme obce a firmy, zda by se nestali našimi sponzory. Zatím bez pozizitivního výsledku. Veškerá pomoc přichází od vás a my za ni velmi děkujeme. Děkujeme všem, kteří nám pomáháte a zasíláte krmení, penízky a vše co nám naši práci usnadňuje a pomáhá. Bez vás to prostě nejde :-)