Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.9.2014

28. 9. 2014

Týden jsme se neozvali, ale to ne z důvodu, že se nic nedělo, ba naopak. Událo se toho spousta, že nevíme co psát dřív.

Karanténní místnost jsme v neděli rozdělili sádrokartónem na dvě části. Jedna bude sloužit pro nové příchozí kočičky u kterých se zjišťuje zdravotní stav a druhá část pro kočičky s virovým onemocněním. Máme v plánu i nakoupit antibakteriální mýdla a budeme požadovat i návštěvy, aby ho používaly. Tímto krokem chceme předejít, aby se minimalizovalo přenášení virů. Také jsme se rozhodli koupit přímou germicidní lampu. Je to speciální lampa využívající zářiče vyzařuje krátkovlnné ultafialové záření, které působí narušení buněčných struktur při vlnové délce 253,7nm (UV-C). Toto záření hubí bakterie a jejich spory, plísně, kvasnice a mikroorganismy. Co nejdříve bychom rádi koupili i nepřímou germicidní lampu. Ta by potom byla neustále v karanténním pokoji.

 

Zdravotní stav Haničky se zhoršil. Rentgenem byly zjištěny výrůstky na průdušnici které ji brání v dýchání. Veterináři odebrali vzorek těchto nádorků a poslali patologovi do Olomouce na rozbor. Výsledek ještě není a stále čekáme na výsledek Pokud nebude výrustek zhoubný budem ji  každý třetí týden vozit na kliniku na injekční podávání léku, který zprůchodní průdušnice. Pokud bude zhoubný doporučili bud euthanasii nebo udělat díru do krku a zavést kanylu . Dýchala by přes hadičky, to je ovšem alternativa, že se jí nebude vracet chronická rýma na kterou trpí vlastně celý svůj kočičí život. Ke zhoršení rýmy u ní docházelo vždy v jarních a podzimních měsících na to ji byly podávány antibiotika a pasta na podporu imunity. V každém případě dáme na doporučení lékařů, tak aby Hanička netrpěla. Fakturu si můžete prohlédnout zde.


Wolfinka, Sejdi a Mireček jsou sice v karanténní místnosti, ale očička už mají v pořádku. Také průjem skončil. Mirečka si zamluvila jedna paní. Fakturu si můžete prohlédnou zde - WolfinkaSejdi s MirečkemBudeme se těšit až si pro kocourka přijede. Sazinka, kterou trápily průjmy je sice v pořádku, ale protože má velmi oslabenou imunitu nebyla by vhodná do adopce. Kočičku jsme umístili k naší příbuzné, která se stará o tři další kočičky. Tam bude mít Stazinka potřebnou péči a klid. Eliška vypadá spokojeně a stará se o koťátka. Kontaktovala nás paní Drábková ze Zlína, že by si ji vzala i s koťátky k sobě. Byla by to pro nás velká pomoc, ale ještě musíme všechno dořešit. Měla by neustálou péči a to by bylo moc dobře. Uvidíme. 

 

Byli bychom rádi, kdyby jste nám s úhradou faktur pomohli. Peníze můžete posílat na náš transparentní účet u Fio banky 2200591385 / 2010. Mockrát děkujeme.


A aby nebylo té radosti moc, jedna z našich stálých kočiček Šmudlinka přestala čurat a kakat. Jeli jsme na veterinu, kde zjistili, že s největší pravděpodobností kočička spadla a zranila se. Momentálně je v karanténním boxu, abychom zjistili, jestli nezačne vylučovat. Pokud se v nejbližších hodinách tak nestane bude nutný rentgen a další vyšetření.


Kájinek, náš nový příchozí z Boršic. Kocourek nevypadal moc zdravě, proto jsme byli u veterináře,kde zjistili, že kocourek byl otráven psí pipetou na odblešení. Lidé by si měli uvědomit, že pes je pes a kočka je kočka. Kocourek půjde do karantény, kde se pokusíme ho úplně uzdravit. Snad to zvládne.

 

 

p1300498.jpg

V týdnu k nám přišla paní a v rukách měla kocorka, že ho našla u Tesca. Říkali jsme jí, že máme plný stav, ale nevěděla co s ním, tak jsme ho nakonec přijali. Mourovatý Mikeš vypadá zdravě a je moc hodný. Co nejdříve půjde do adopce.


Miki, kocourek, který se léčí ze zraněným ocáskem a očičkem je na tom podstatně lépe. Dobral kapečky do očička, které se viditelně zlepšilo. Ocásek už témeř zhojen a začíná zarůstat chloupkama.

Co nás trápí, že se stále nenašel domov pro koťata Adámka, Alánka, Amorka, Amálku, Kubíka a Matýska. Jsou to hodné kočičky a zasloží si domov. Budeme rádi, když se najdou lidé, kteří by jim vytvořili nové domovy.

Nové fotky si můžete prohlédnout zde.