Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.10.2014

26. 10. 2014

V průběhu minulého týdne jsme byli na kontrole s kocourkem Montym, kde vyloučili nemoc spojenou s ledvinami, ale jeho nechutenství způsobuje zhoršující stav nemoci dásní a zubů. Monty s touto nemocí bojuje dlouhodobě a podle vetrináře je dědičná. Dostává pravidelně Prednisol na utlumení zánětu.

Hanička chodí každých cca 9 dnů na injekce, které ji na chvíli zmenší otok  a může zase lépe dýchat.

Kočička, která byla odchycena v bývalém cukrovaru ve Starém městě se nechala vyšetřit. Není úplně v nejlepší stavu, má virózu a kolísá ji teplota. Několik dní byla na klinice, kde byla na kapačkách. Mohli jsme ji i pořádně i prohlédnout, aniž by si z nás udělala škrabadýlko a zjistili, že je to holka. Z Lucifera máme Luciferku. Snad se ji podaří dát dopořádku.

V úterý nám byl doručena zásilka, která ukrývala obrovské překvapení. Paní Michaela nám věnovala skvělou sušičku na prádlo. Jsme velmi vděčni a moc si daru vážíme. Sušička už suší a suší. Děkujeme.

p1310100.jpg

Včera jsme měli návštěvu z Veselí nad moravou. Při prohlídce jsme se dozvěděli, že paní Falešníková si kocourka, kterého našla, virtuálně adoptuje. Kocourek bude dostávat nejen penízky, ale paní se za ním i jezdí dívat a mazlit. Také nám dovezla pro ostatní kočičky kapsičky a koulodráhu. Děkujeme.

Co nejdříve musíme na dvorku, kde se pohybují kočičky z virtuální adopce zajistit lepší odtok vody, když prší. Bohužel špadný spád zapříčinil, že se nám dlažba povoluje a mohla by se zničit. Nyní kočičky jsou, ale raději v domku u kamen, kde je teploučko. Do čtrnácti dnů by se mělo dodělat topení v novém pokojíčku, který připravujeme.