Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.4.2015

24. 4. 2015

Kocourek Rambo už je doma. Při vyšetření i po samotné operaci, kdy mu byly amputovány ouška a po probuzení z narkózy byl prý moc hodný a klidný. Jako by věděl, že ho zbaví těch bolavých a krvácejících oušek. Doma byl ještě dva dny v karanténním boxu aby si odpočinul, nabral síly a taky abychom mohli vypozorovat, zda baští a pije. Neprotestoval, skoro dva dny prospal. Jen někteří kočičáci se přišli zvědavě podívat, kdo že to leží v pelíšku s límcem kolem hlavičky. Je už v pořádku a díky práci veterinářů se snad podařilo rakovinu odbourat. Zatím je Rambo umístěný mezi námi doma abychom ho měli pokud možno co nejvíc na očích. Sedí v obýváku v pelíšku na zemi a sleduje televizi. S ostatními kočičáky se snáší, problém má jen s Jozífkem, spolu si nepadli a asi už ani nepadnou. jejich sblížení jsem již vzdala. Za pár dnů půjdeme na kontrolu a na tahání stehů.

p1340412.jpg

Barušce dospělé mourovaté kočičce otekla bradička, při vyšetření vet zjistil zvětšení mízní uzliny, dostala antibiotika a pokud nedojde ke zlepšení bude třeba udělat biopsii. Po pár dnech užívání se zdá být otok menší, v každém případě na kliniku ještě pojedeme. Zatím s jídlem nemá problém, baští a je veselá a hravá. Když svítí sluníčko, ráda leží u jezírka a vyhřívá se.

Albínka starší kočička, která je v útulku již rok a neměla nikdy žádné zdravotní problémy, má výtok z očí. Paní doktorka nasadila Tobrex, to nezabralo, pak nasadila Kanamycin.

Ke zlepšení by mělo dojít po třech dnech. Kapeme 2x denně, ráno i večer, doufám že kapečky pomůžou.   Trápí mě to za Albínku. Tuto kočičku mám moc ráda, víc jak půl roku trvalo, než jsme si dokázali získat její důvěru. Žila v ulicích města Uherského Hradiště. Toulavá a hladová se chodila přikrmovat do jedné zahradní restaurace, vždy večer, když si na ni   po odchodu posledních hostů udělala čas hodná slečna, která ji krmila. Když ji musela přestat krmit  slečna nám  zavolala a Albínka se ocitla u nás. Nebyla  jen plachá, byla zlá  a nenechala na sebe sáhnout, měla strach. Přesto se nám podařilo ji časem vykastrovat a naočkovat to když pomalu pozbývala strach.

Teď je z ní  úžasně vděčná a přítulná kočička. Přijde a začne se otírat o nohy. Je ochranářská co se týče ostatních koček. Běda,když v její přítomnosti podávám kapky do očí nebo čistím ouška a ta kočička protestuje, Albi mě dá škrábancem do lýtka najevo, že se ji to nelíbí a že ji mám kamarádku hned pustit. Když kočičku pustím z náruče  z Albínky je opět milá a přítulná kočička.

 

p1310883.jpg

 

Bublina a Tracy jsou již po kontrole, testy u Bubliny dopadly dobře, tak pan doktor rozhodl o vakcinaci. Snáší vše dobře, po revakcinaci bude zařazena mezi ostatní koťata. Tracy vzhledem k její prodělané léčbě herpesvirového onemocnění bude ještě tento týden brát přípravky na imunitu a během dalšího týdne by mohla jít  taky na očkování.

Mamuška se poškorpila s koťatama ta ji sekla do levého očička a začalo být červené. Roztokem nakapaným do očí veterinářka zjistila, že není poškozená rohovka, takže máme jen Ofthalmoframykoin a Clavaseptin antibiotika ráno a večer.

 

Štístko se má čile k světu, protože ho máme umístěného v naší ložnici víme o něm i v noci a taky aby po těžkém stavu v jakém se nacházel, byl umístěný mimo ostatní kočičáky. Má svůj klid, v noci spí v karanténním boxu, přes den si užívá v naší posteli. Je moc čistotný a vděčný.

Snad už vše zvládne, vypadá jako malý netopýrek nebo ufonek jeho ouška vzhledem k tělíčku jsou nějak moc velká. Snad až mu zaroste vyholená hlavička a krček nebude tak znatelné. Ale to je jedno hlavně, že žije a je mezi námi. Je to prostě Štístko.

 

21.4.2015-086.jpg

21.4.2015-087.jpg

Dnes byla vykastrovaná Žanetka, Zuzanka a Vaculka. Příští týden je na řadě Sika, holčička od Magdy, Sašenka  a Čertice. Mourovatí kotěcí kluci ještě do věku kastrace nedospěli, snad jen bzenecký Guliver, to rozhodne veterinář. 

Smifík dobral Famosan a přestal zvracet. Aspoň zatím. Uvidíme co bude dál. 

Ráda bych ještě dodatečně poděkovala paní Bechyňové za super ušité podložky do karanténních klecí. Moc díky jsou v používání pořád.

Taky všem, kdo nás drží nad vodou a zašlou nebo přivezou granulky nebo konzervičky. Paní Vaculíkové za granulky Royal canin pro kastrované kočky a taky za několik ušitých dek do karanténních klecí, mění se hodně často, a proto jsou tak potřebné. Za dodávku Sava moc děkuji. 

O víkendu jsem měli několik návštěv, kočičky dostaly pelíšek, kapsičky od p. Pekárkové, od p. Ujčíkové a její dcery  příspěvek na materiál na dostavbu pokojíků a p. Sehnalová škrabadlo a kapsičky. Mockrát děkuji za kočičky. Pro téměř osmdesát kočiček, kocourů a koťat je Vaše pomoc nezbytná bez ní bychom nemohli fungovat a poskytovat domov těm kteří to štěstí neměly. Dostali jsme úžasnou nadílku immunovet pro kočky. Jedná se o skvělou věc a taky hodně drahou, kočičky dostaly hned dvě krabice, které pomůžou nejen Štískovi, Rambovi ale i ostatním kteří trpí ztrátou imunity díky jejich předcházejícímu způsobu toulavých, hladových a většinou nemocných koček. Děkuji moc neznámému dárci i za konzervičky ID,  kapsičky Royal canin intestinal a granulky vše pro nemocné a drahé krmivo, které bychom si nemohli dovolit nakoupit. Také ještě jednou děkujeme paní Pilátové za velký finanční příspěvek. Nakoupili jsme za něj granule Josera jak pro dospěláky tak i pro koťata, to milují.Mockrát  a mockrát děkujeme. 

 

7.4.2015-004.jpg