Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.9. 2014

23. 9. 2014

V pátek jsme dostali zprávu ze Stříbrnic, že kočička, kterou jsme pomáhali kastrovat nejí a má průjem. Kočička byla otrávená, naštěstí jsme dojeli včas. Prozatím ji máme doma, podáváme antibiotika. Až se kočička uzdraví půjde zpět majitelům. Rodina, která se na nás obrátila měla i otráveného psa. Je podivuhodný přístum lidí, kteří jsou schopni otrávit zvíře.

Wolfince, Mirečkovi i Sejdince se daří lépe. Ještě dobírají antibiotika. V pátek nás čeká kontrola. Bohužel jsme museli odvést na veterinu opět Haničku, kde došlo ke zhoršení stavu. Špatně se jí dýchá. Nečurá, nekadí, nepije. Dnes se bude dělat rentgen. O vývoji vás budeme informovat.

Včera jsme přijali z Boršic asi ročního kocourka. Je to nenapravitelný útěkař, proto se jmenuje Kájinek. Kocourka jsme přijali, protože je nemocný. Teče mu z čumáčku, je nachlazený. Sice je bez horečky, přesto dostal antibiotika.

Celý víkend jsme pracovali na dostavbě nového pokojíku pro kočky. Jelikož si stavíme sami, pracujeme na něm pouze o víkendu či ve všední den po práci. Kočičky budou mít zase o jeden pokojík více. Další změna je, že stávající karanténní místnost bude rozdělena, abychom předcházeli co nejvíce infekčním nemocem.

V pondělí nám volala paní ze Starého Města, že se tam nekontrolovaně množí několik koček. O vývoji situace vám napíšeme.

Máme první virtuálně adoptovaného kocourka. Petra, Matýsek a Aleš si adoptovali našeho kocorka Bena. Penízky zaslány k virtuální adopce budou použity na jídlo, podestýlku nebo veterinární ošetření pro Beníka. 

Dostali jsme také několik darů. Paní Věra Bechyňová nám poslala prostěradla, papání pro kočky, ale také kávu a čaj pro nás. Paní Stanzelová pro nás vysoutěžila kapsičky pro kočičky. Paní Šebelová nám poslala finanční příspěvek a vyrobila pelíšky pro kočičky. Také jsme dostali plechy a stříšky do venkovního výběhu. Moc, moc děkujeme.

21.9.2014-018.jpg

21.9.2014-025.jpg