Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.11.2014

23. 11. 2014

Ve čtvrtek jsme přijali krásného černého kocourka ze sdružení Podané tlapky. Kocourek k nám byl přijat už vyšetřený na klinice, kde bylo zjištěno, že má zlomenou nožku. Jedná se o starší zranění, takže již nebude probíhat žádná léčba,  potřebuje jen klidový režim,.  a nožičku  trošku nadlehčuje. Kocourek od nás dostal jméno Eliáš je se narodil asi v červenci nebo v srpnu 2014. Má huňatý černý kožíšek. Čeká ho očkování a poté bude nabídnut k adopci. Jakmile u sebe vidí člověka, hned k němu jde a chce se nechat hladit a mazlit. 

p1310846.jpg

Opět jsme byli s našimi marody na klinice. Helenka, která k nám přišla z Modré má zánět zvukovodu a kočičí rýmu. Dvakrát denně čistíme Clorexydermem oto, potom kapeme Surolan. Na čtyři dny ještě užívá Amoxiklav. V úterý jde na kontrolu, tak budeme doufat, že se to zlepší. Zira, koťátko, které k nám přišlo ze Starého města  přestala papat a měla průjem, proto musela také na veterinu. Dostala na tři dny dietu, potom můžeme přidávat normální stravu. Užívá Amoxiklav po dobu 10 dní. Kontrola po dobrání antibiotik. Dalším marodem je Tečka. Nově příchozí koťátko má kočičí rýmu a svrab v ouškách. Uši léčíme Clorexydermem oto a za deset dní budeme aplikovat Advocate na odblešení. Očička léčíme Ofloxacinem 3 - 4 x denně. 

Jinak víkend klasicky proběhl velkým úklidem a praním. Měli jsme i milou návštěvu. Přijela paní Sehnalová s maminkou od které jsem dostala krásnou kytici bílých růží za péči o kočky. Velmi mě to potěšilo, děkuji. Pro kočičky jsme dostali od paní Věry, paní Sehnalové a Maňáskové konzervičky pro kočky a a granulky. Moc, moc děkujeme.