Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.11.2014

20. 11. 2014

V pondělí, i když  platí stále  stopstav jsme nakonec museli přijat malé koťátka.  První přijela paní až z Vnorov a přivezla kotě cca 7 týdenní bíločernou holčičku, která  jako by vypadla z oka našemu Flíčkovi.  (Ten byl jako malé kotě vyhozený se svojí mámou Bětuškou a třemi sourozenci  a u nás mají stálý domov již několik let.) Má stejný černý flíček na čumáčku. Kotě mělo při příjmu  zahnisaná očička, bylo zablešené a svrab v uších. První pomoc odčervovadlo, odblešovadlo a vyčištění oušek. Poté přijde na řadu vyšetření na veterině. Přidali jsme ho k dalšímu novému koťátku, protože mu bylo velmi smutno a naříkalo. Bíločerné kotě dostalo jméno Tečka.

 

p1310655.jpg               p1310671.jpg

 

Druhý nalezenec je opět z Hluku, kde byl nalezen na statku. Klučinu jsme odblešili a odčervili. Pravděpodobně je starý 6 až 7 týdnů. Dostal jméno Vilík. Na veterinu půjde s Tečkou se kterou sdílí společnou karanténní klec. Je moc rád, že není sám kleci. Okamžitě jak se dostal k Tečce jí začal olizovat a hlavně přestal plakat.

V pondělí odpoledne jsme se ujali dvou plašánků nalezených u pošty v Mařaticích, které přivezla paní z o.s. Podané tlapky. Nechala je prohlídnout na klinice u MVDr. Kaděry. Jedná se o kluka a holku asi 10 týdnů staré a než se dostali k nám, stačili pokousat pana doktora, svoji nálezkyni i nás :-) Prostě plašánci, ale nyní po třech dnech už jsou klidnější  a dokonce si dovolím strčit ruku do jejich příbytku...samozřejmě s patřičným respektem. Doufáme, že jednou z těchto plašanek budou jednou přítulné a mazlivé kočičky.

 

Další kdo k nám byl dovezen je asi dvouletý kocourek, který se potuloval po BORŠICÍCH u Uherského Hradiště  kolem  kavárny Greta a po hlavní silnici. Kocourek je zdravý a vypadá dobře krmený, proto si myslíme, že se mohl někomu zatoulat. Pokud víte o někom, komu by se mohl zatoulat, kontaktujte nás nebo přímo majitele. Kocourek je přítulný a hodný. 

 

borsice.jpg

Jak jsme již psali minulý týden, přijali dvojnici naší Haňulky. Dostala jméno Helenka. Stále užívá antibiotika, protože její kočičí rýma  a zánět očí ještě nejsou doléčena. Měla nějaký úraz ucha, protože je trochu deformované.  Kočička je moc hodná, nechá se hladit. Zřejmě je 3 až 4 roky stará.

p1310700.jpg

 

Naše Hanička na tom není nejlépe, i když začíná znovu papat. Dostává kvalitní granulky Hills a Gimpet pudinky. Snad se jí trošku vrátí síly.

Monty, náš trvalý kočičák má neustále problémy se zuby. Nyní dostává již mixovanou stravu a lépe se mu polyká.

Fanynka, která byla před pár dny na kastraci si zřejmě rozškrábala jizvu a praskly jí stehy. Dnes ji musíme vzít na veterinu, aby ji ošetřili a znovu zašili.

p1310754.jpg

Ve středu 19.11. 2014 se v ulici Jiřího z Poděbrad/Svatováclavská v Uherském Hradišti ztratila 3,5 letá mourovatá kočička slyšící na jméno Koko.

Kdo by jste ji viděl, prosím volejte k nám do útulku nebo přímo majitelce na tel. 605405983.

                                     coco_.jpg

I tento týden jsme měli několik návštěv, které nás vždy potěší. Volala nám paní Šustková, která nám nakoupila tolik potřebné stelivo. Paní Vaculíková našim kočičkám dala kapsičky a konzervičky a do depozita věnovala dveře, které nám chyběly k oddělení dvou karanténních místností. Paní Kotková přivezla molitanové matrace, kasičku, kterou využijeme na sbírku. Paní Felixová věnovala krásné pelíšky  a paní Šebelová povlečení a deky. Poštou jsme dostali od paní Sýkorové dietní konzervičky a od paní Vrátné balík prostěradel. I finanční příspěvky k nám chodí. Všem kdo nás podporujete a pomáháte moc a moc děkujeme.