Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.12.2014

17. 12. 2014

Za minulý a tento týden vám dlužíme aktuality z útulku. Krásnou Helenku, která trpěla zánětem zvukovodu a testy ještě odhalily virovou leukémii jsme odvezli do útulku Tibet. Přijali jsme jejich nabídku pomoci, protože mají samostatný pokoj pro tyto kočičky, který nám stále chybí. Bohužel stejné štěstí neměl Beník. Ten trpěl stejnou nemocí, potom testy ukázaly, že je v pořádku. Jenže nemoc znovu zaútočila a vir mu napadl kostní dřeň. Rychle jsme ho odvezli do nemocnice, kde nám sdělili, že nemá dostatek červených krvinek, které roznášejí kyslík po celém těle. Moc rychle a krátce dýchal. Druhý den se stav natolik zhoršil, museli jsme nechat kocourka uspat. Je nám to velice líto a bude nám moc chybět.

ben_15.08.2014.jpg

Haňulka, ta se drží. Jak jsme psali, je to bojovnice. Opět jsme byli na injekci na odporu dýchání. Dokonce se našla dárkyně, která ji podporuje na dálku. Už máme několik podporovaných kočiček. Je to super, že nám pomáháte.

p1320464.jpg 

Pajdík, jeden z našich stálých kocourků má velký zánět dásní. Dnes mu byly vytrhnuté některé zuby. Velice zhubl a celý jeho stav se zhoršil. Momentálně je v karanténním boxu, kde má klid.

p1320390.jpg

Hned pod ním je Eliška, která byla společně s Luciferkou a kočičkou z Veletin na kastraci. Eliška se po kastraci necítí dobře. Je v klidu a sledujeme, zda se to zlepší. 

Garfield byl na kontrole na veterině a už mu vytáhli stehy. Jeho stav je mnohem, mnohem lepší. Za dva dny už mu sundáme ochranný límec. Jsme šťastní, že je na tom dobře.

p1320414.jpg

Nový kocourek, kterého jsme přijali se jmenuje Kim. Byl nalezen v Uherském Hradišti Východ. Nálezci ho měli pár dní doma, ale bohužel si ho nemůžou nechat, přijali jsme ho. Kimeček má zánět očí a užívá Ofloxacin a Uniclophen. Prozatím zůstává v karanténě.

p1320402.jpg

Kočičky, které jsme přijali z Košíků (původně jsme omylem uvedli ze Sušic, už se nám to plete.:-) ) dostali jméno Oskar a Rozárka. Bohužel Fík umřel. Nyní se pomalinku zdravotní stav zlepšuje. Ještě stále dostávají mi mixovanou stravu, Maso mixujeme společně s vodou, aby se jim do těla dostaly i tekutiny. Až se dostanou z nejhoršího, půjdou na očkování.

p1320446_.jpg

 

 

 

 

Další asi čtyřletý nový nájemník se jmenuje Mour. Je dovezen z Uherského Hradiště, kde ho krmila hodná paní. Čeká ho karanténa, očkování a kastrace. Jinak je hodně bázlivý, nejraději leží u stropu na karanténních boxech. A je to pěkný macík. :-)

p1320418.jpg

Nové kočičky jsou ze Starého Města, kde se potulovaly u koňských stájí. Čtrnáct dnů je měla u sebe slečna, která ná je přinesla, aby se nepodchladily. Příjem jsme jí slíbili, ale musela počkat až se uvolnilo místo. Holčičky jsou staré asi 4 měsíce. Čeká je očkování a budou nabídnuty k adopci.

gabinka.jpgp1320424.jpg

V projektu kočičí přání jsou stále kočičky, které nedostaly svůj dárek. Budeme doufat, že se najdou dobří lidé i pro ně. Každý útulek má možnost si přát i velkou věc. My bychom rádi vybudovali další dva pokoje, kde by byly ubytované kočky s virovou leukémií a v druhém pokojíku by byly velké koťata. Prozatím nemáme vybranou ani korunku, tak kdo by chtěl přispět nějakou korunkou, budeme moc, moc rádi.  Děkujeme.