Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.10.2014

15. 10. 2014

Přes víkend jsme pokračovali na budování nového pokojíku. Zateplení skelnou vatou jsme zakryli sádrokartonem a nyní už malujeme. Také jsme měli návštěvu. Přijela se podívat paní Ujčíková, která nám věnovala granulky a finanční příspěvek. Moc děkujeme.

V neděli večer jsme museli na veterinu s Haničkou. Špatně se jí dýchalo. Doktor ji dal injekci a hned jsme si ji mohli odvést domů. Stav se zlepšil. Je to naše velká bojovnice.

Bzenecká koťata mají Herpes virus. Včera byli na klinice. Bohužel tři znich velmi silný a museli jsme koťata na doporučení veterináře rozdělit. Nechtějí přijímat potravu. Moc se bojíme, že jsou příliš slabé, aby to zvládla. Pokoj preventivně každý den vypalujeme germicidní lampou a doufáme, že se to zlepší.

V nejbližších dnech budeme provádět druhou vakcinaci stálých koček. Přijede pan doktor Horvát z Babic, aby jsme nemuseli jezdit na víckrát. Stále kočky se odchytnou ze dvorku do bytových prostor a očkuje se jedna po druhé. Cena tohoto očkování je téměř 4000 Kč za jednu várku vakcinací. Celkem to útulek stojí cca 8000 Kč.

Ve Starém Městě jsme odchytli toulavou kočku. Je velmi plachá, nenechá na sebe sáhnout. Prská a škrábe, pouští na nás hrůzu :-). Doslala jméno Lucifer. Čekáme až se uklidní a potom pojede na prohlídku na veterinu.

p1300726.jpg

Včera jsme přijali kocourka z Veselí nad Moravou. Kocourek byl nalezen paní Falešníkovou, která mu nechala udělat potřebná vyšetření a ošetření, protože byl v hrozném stavu. Měl nafouklé bříško, vyhublý, hladový a zablešený. Vyšetření i náslenou léčbu uhradila ze svých příjmů, ale protože ho nemůže mít doma přijali jsme ho do útulku. K nám se dostal už v relativně dobrém stavu. A protože je zřejmě hodně starý, dostal jméno Děda.

p1300782.jpg

Včera nám přvezli ze spřáteleného eshopu www.wasco.cz dárky od vás. Dostali jsme hromadu podestýlky a krásné pelíšky. Mockrát děkujeme 

p1300775.jpg

p1300755.jpg