Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.11.2014

13. 11. 2014

Při příjmu kočiček z nedakonického hřbitova, které byly silně zablešené se nám blešky roznesly i na ostatní obyvatele depozita.  A to i přesto, že se nachází v jiných částech domu. Určitě jsme přenosu přispěli i my, při ošetřování těchto koček. Smokinek který je alergický na bleší kousnutí to odnesl nejhůř. Má zádíčka rozedrané téměř do krve. Místo ho samozřejmě moc bolí, potíráme kortikoidní mastí. Je to sice za stálého vrčení a nepřátelství ze strany Smokinka. Dále dostává antibiotika, které mu podáváme 2x denně a užívat je bude ještě 14 dní. Na krk dostal límec, aby si zádíčka neolizoval a neškrábal. Nyní je umístěný v karantenní kleci, protože ho ostatní kočky znervózňovaly a vadily mu. Teď má svůj klid a neprotestuje ani při podávání antibiotik.   Po ošetření  bolavých zádíček se sám tlačí zpět do svého klidného pelíšku. Smokinek je ovšem velký silný kocour, kterého jen tak něco nezlomí.

 

Manželé Dvořákovi, kteří nám zaslali na transparentní účet větší finanční částku jsme hned využili. Snížili  jsme dluh na veterině a z dalších penízků koupili účetní program.  Za dlouhých zimních večerů se přítel Jarda  snaží přijít na to, jak program funguje. Nicméně je moc šikovný a podařilo se mu program do počítače nainstalovat :-) Moc děkujeme za poskytnutí finančního příspěvku.

 

Přestože máme uvedený stop stav , přijali jsme starší kočičku, která je dvojnicí naší Haňulky. Kočička se toulala a žebrala o jídlo u hotelu v areálu skanzenu na Modré. Zavolal nám kuchař, který zde pracuje a kočičku krmil. Kočička je nemocná, má virózu a silnou kočičí rýmu. Teplotu večer při měření neměla, je moc hodná, klidná. Doufáme, že se k nám dostala včas. A ihned nasazená antibiotika zaberou a nepřijdou další komplikace, hlavně teplota. Kapsičku odmítla, jen se napila vody a uložila se v karanténním boxu do pelíšku. U hotelu přežívala několik týdnů. Brzy doplníme fotografie.

 

Konečně se rozběhla povolená veřejná sbírka na dobu neurčitou po celém území. V dalším zprávě se o ní dozvíte více informací.

 

Tento týden byly vykastrovány tři kočičky - Sejdinka, Fanynka a kočička, která ani není v přednabídce. Nálezce, který ji našel nás poprosil o pomoc s kastrací. Tři dny  zůstane na pozorování u nás a pokud bude v pořádku, ještě tento týden si ji budoucí majitel převezme. Samozřejmě je odblešená a odčervená, vakcinaci si majitel provede již sám. Do konce týdne ještě půjdou   na revakcinaci tyto kočky: Děda, Tlapička, Čertík, Dituška, Bleška, a Luciferka.

 

Včera jsme dostali balík od paní Věry Bechyňové. Dostali jsme škrabadélko, povlečení, pro útulkáře kávu a čokoládky a pro kočičky v polštářku zašitou šantu kočičí. Kočičky se málem o ni popraly a celý večer jsme o nich ani nevěděli. Moc, moc děkujeme.