Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.12.2014

1. 12. 2014

Konec minulého týdne byl pro nás smutný nově příchozí Tečka a Eliáš měli panleukopenii a oba zemřeli. Několik dní byli na klinice, kde se jim snažili pomoci, ale bohužel marně.

Den otevřených dveří se blíží a pro nás to znamená ještě spoustu práce  a úklidu. Také jsme přivezli Eišku, která u nás byla chvilku a po narození koťat byla dočasně umístěná u hodné paní ve Zlíně. Chtěli jsme zabránit jakékoliv virové nákazy. Její koťátka už jsou v nových domovech a dvě si nechala paní u které byla ubytovaná. 

Naše kočička Týna má zánět očiček a průjem. Je v karanténní kleci a dostává léky. Stále je v léčení i Zira, která dostala druhé antibiotika. Nechce se ji jíst a má průjem.Tlapičku a Čertíka jsme přesunuli z karantény mezi kočky, které mají i venkovní výběh. Tlapička to uvítala a Čertík prozatím dává více přednost pokojíku a teplém pelíšku. Je vidět pokrok v akceptaci ostatních koček. Věříme, že za pár týdnů to bude ještě lepší. Fanynka, která si rozškrábala stehy po kastraci, byla přeléčena antibiotiky a jizvička je už klidná. Kočička už je také mezi ostatními. Wolfinka, kočička, která byla dlouhé měsíce zamluvená k adopci do nového domova nepojede. Velmi nás to mrzí, ale rodina do které měla jít ji odmítla. Bohužel už dvakrát o ni byl zájem a vždy jsme řekli, že je zamluvená. Ihned půjde do adopce a snad ji najdeme nový domov.

Hanička, naše krásná kočička je na tom špatně. Rozhodli jsme se, že to bude poslední týden, kdy ji necháme píchnout Depomedron na podporu dýchání a potom přijde na řadu uspání. Toto rozhodnutí je pro nás velmi, velmi těžké a smutné. 

Helenka dobírá Surolan na zánět zvukovodu a antibiotika. Týden po léčbě by mohla jít na očkování.  Na vakcinaci také půjdou Tlapička, Bety, Guliver a Čertík.

Nedakonické kočičky, které byly nalezeny na hřbitově jsme pojmenovali Žanetka a Čertice. Bohužel jejich matka a bráška umřeli již před dvěma týdny.

Také jsme přijali kocourka, který byl nalezen u kliniky v Mařaticích. Zajímavé je, že kocourek je velmi podobný tomu, kterého jsme měli před pár týdny u nás, abychom pomohli s kastrací. Zjistíme u majitelů, zda ho mají nebo co se s ním děje. Tento nalezenec má také čerstvou jizvu po kastraci. Další kocourek je zrzavobílý. Nalezli ho Podaná tlapky u Tesca v Uherském Hradišti. Kontaktovali jsme paní, které se před třemi měsíci podobného zbarvení ztratil, zda není její. Přijede se podívat. To by bylo krásné.

Magička, zrzavá kočička měla štěstí a je u nás i se svými čtyřmi krásnými koťátky. Jsou v samostatném pokoji, kde prozatím nemají přístup žádné jié kočky, abychom je uchránili před případnými viry.

Chtěli bychom poděkovat všem dárcům, kteří nám finančně pomáháte. Moc si vážíme Vaší pomoci. Také jsme dostali materiální dary od p. Sýkorové za granulky, kotěcí mléko, konzerivčky, výživné snacky,škrabadlo a hlavně zahřívací dečky které jsou tak potřebné při nemoci koťátek.Děkujem paní Jandové za povlečení rovněž p. Víchové z Boršic za návštěvu a deky.